1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. PAEM 2200 Polis Alımı Başvuru Şartları Neler Olacak
PAEM 2200 Polis Alımı Başvuru Şartları Neler Olacak

PAEM 2200 Polis Alımı Başvuru Şartları Neler Olacak

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 2200 polis alımı başvuruları kısa zaman kaldı. PAEM 2200 komiser yardımcısı alımı başvuru şartları neler olacak? Polis alımı yaş şartı ve KPSS şartı nasıl olacak?

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Polis Amirlikleri Eğitim Merkezine 2200 komiser yardımcısı adayı alınacak. 11 Temmuz 2017 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda 2000 erkek ve 200 kadın toplam 2200 komiser yardımcısı adayı polis alımı yapılacağı duyurulmuştu. Peki PAEM 2200 polis alımı başvuru şartları neler olacak? Yaş şartı ve KPSS şartı nasıl olacak?

Öğrenim şartı Polis Akademisi tarafından yayınlanan ilk duyuruda ifade edildi. EGM mensubu olmayan adayların başvurabileceği belirtilen duyuruda, lisans mezunlarının ve bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olanların başvuru yapabileceği açıklandı.

Yaş şartı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Giriş Ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde bu konu açıkça ifade ediliyor. Yönetmeliğin 9. maddesinde "sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak" şeklinde yaş koşulu belirtiliyor. Buna göre herhangi bir yönetmelik değişikliği olmaması durumunda PAEM 2200 polis alımı için yaş şartı 31 Aralık 1988 ve sonrası bir tarihte doğmuş olmak olarak ilan edilecektir.

KPSS şartı da yönetmelikte yer alıyor. Geçmiş yıllarda PAEM'e yapılan komiser yardımcısı adayı alımlarında KPSS şartı 70 olarak belirlenmişti. Ancak bu konu PAEM yönetmeliğinde " KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek puan türünden taban puan veya üzerinde puan almış olmak" şeklinde yer alıyor. İçişleri Bakanlığı KPSS şartını yine 70 olarak belirleyeceği gibi başvuru sayısının artması için bu barajın düşürülmesi gündeme gelebilir.

Polis Akademisi PAEM 2200 komiser yardımcısı adayı polis alımı başvuruları 17 Temmuz ile 2 Ağustos 2017 tarihleri arasında alınacak. Yukarıda belirtilen yönetmelik çerçevesinde oluşacak başvuru şartları kesinleşmiş haliyle Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilecek. Resmi açıklama yapılmadan önce farklı kaynaklardan yapılan açıklamaların dikkate alınmaması gerektiğini değerli polis adaylarına belirtmek isteriz. Polis Akademisi'nin 2200 polis alımı hakkındaki ilk duyurusu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum