PAEM aday öğrenci sınavına girecekler için önemli duyuru

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) tarafından aday öğrenci sınavına girecek adaylar başvuru öncesi özellikle dikkat etmesi gereken hususlara dikkat çekildi. İşte detaylar.

23614
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) Aday Öğrenci Sınavına Gireceklere Önemli Duyuru kapsamında başvuru öncesi ve sınava gelirken dikkat edilmesi ve yapılması gereken işlemlerle ilgili olarak detaylar paylaşıldı. Öncelikle adayların başvuru öncesi özellikle dikkat etmesi gereken önemli hükümlerden biri 2016-2017 eğitim- öğretim yılı polis amirleri eğitimi merkezi (PAEM) aday öğrencilerin başvuru evrakları haricinde yanlarında gelirken adli sicil belgesini de getirmeleri gerektiğiydi.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) aday öğrenci sınavına girecek adayların başvuru öncesi özellikle dikkat etmesi gereken önemli bir diğer husus da özellikle şudur: Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak ve Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak gerekiyor.

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak da sağlık açısından aranana şartlar arasında. Ayrıca terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak son zamanlarda yaşanan olaylar sonrasında PAEM tarafından özellikle hatırlatıldı.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) tarafından yapılan açıklamada başvuran adayların yukarıda ve yönetmelikte belirtilen diğer şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri sona erdirileceği belirtildi. Bu kapsamda başvuru öncesi, başvuru sonrası ve eğitimler esnasında bu hususlara özellikle dikkat etmek gerekiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!