1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. PAEM, POMEM ve PMYO Polisliğe Girişte Yönetmelik Değişikliği!
PAEM, POMEM ve PMYO Polisliğe Girişte Yönetmelik Değişikliği!

PAEM, POMEM ve PMYO Polisliğe Girişte Yönetmelik Değişikliği!

Polis alımları ve polislerin eğitimi ile ilgili yönetmelikte değişiklik yapıldı. İşte tüm detaylar!

A+A-

Polis Girişleri ve Eğitimi Yönetmeliklerinde Değişiklik

Polis alımları ve polislerin eğitimi ile ilgili hususların belirlendiği 4 yönetmelikte değişikliğe gidildi. Resmi Gazete’nin 24 Nisan 2020 tarihli sayısında yayımlanan yönetmelik değişikliği ile yeni düzenlemelere gidildi. Buna göre Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) girişlerinde ve bu kurumlarda verilen eğitimlerde belirleyici olan 4 yönetmelik değişikliğe uğramış oldu.

Polisliğe Giriş ve Eğitimdeki Değişiklikler Nelerdir?

  • POMEM, PAEM ve PMYO girişleri sırasında erkek adaylardan bundan böyle askerlik durum belgesi istenmeyecek.
  • Askerde olan ve bu kurumlara giriş hakkı elde eden adayların kayıt hakları askerliklerinin bitimine kadar saklı kalacak.
  • Askeralma Kanunu’na göre askerde olduğu için geçici olarak kaydı oluşturulamayan adaylar müracaat etmeleri durumunda bir sonra düzenlenecek olan eğitim programının planlamasına alınacaklar.
  • Bu kurumların düzenledikleri sınavlara katılarak kayıt hakkı kazanan adaylar aldıkları eğitimin sonunda mezun olurken mesleki eğitim başarı puanlarının %80’lik bölümü ile diploma notlarının %20’lik bölümü başarı puanını belirliyor. Yapılan değişiklikle bundan böyle başarı puanı belirlenirken diploma notunun %30’u, mesleki eğitim başarı puanının da %70’i baz alınacak.

Hangi Yönetmeliklerde Değişiklik Yapıldı?

Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 9. Maddesi’nin C bendi yürürlükten kaldırıldı.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi giriş ve Eğitim – Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 9. Maddesinin 1. Fıkrasının B bendinin 15 numaralı alt bendi yürürlükten kaldırıldı.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim – Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 22. Maddesinin ikinci fıkrasında yer alan ibareler değiştirildi.

>> Polis Akademisi 7.000 Polis Alımı Sonuçlarını Açıkladı! <<

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.