1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Pandemi Sosyal Desteği Sonuçlandı mı? Ödemeler Bayramdan Sonra Devam Edecek mi?
Pandemi Sosyal Desteği Sonuçlandı mı? Ödemeler Bayramdan Sonra Devam Edecek mi?

Pandemi Sosyal Desteği Sonuçlandı mı? Ödemeler Bayramdan Sonra Devam Edecek mi?

COVID-19 sürecinde duraksayan ekonomi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı düğmeye bastı. Pandemi Sosyal Destek ismi verilen 1000 TL tutarında nakit desteği için 3 fazlı bir eylem planı oluşturuldu. Her fazda yüz binlerce vatandaşa ulaştırılan

A+A-

COVID-19 salgını sürecinde devlet tarafından sunulan desteklerden bir tanesi de ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek olan 1.000 TL tutarındaki nakit yardımıydı. Pandemi Sosyal Desteği olarak isimlendirilen bu destek sürecinde birinci ve ikinci dalga tamamlandı. Üçüncü destek için başvuruları almaya başlanıldı. Peki pandemi destekleri ne zaman sonuçlanacak? Pandemi sosyal destek yardımları ne zaman ödenecek? Kimler pandemi desteği alabilir? Bir kez destek alan, ikinci desteği alabilecek mi? Gelin her soruyu birlikte yanıtlayalım.

COVID-19 sürecinde duraksayan ekonomi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı düğmeye bastı. Pandemi Sosyal Destek ismi verilen 1000 TL tutarında nakit desteği için 3 fazlı bir eylem planı oluşturuldu. Her fazda yüz binlerce vatandaşa ulaştırılan bu desteğin 3. Faz devam ediyor.

Pandemi Sosyal Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi için sosyal destek başvurusu yapmak için e-Devlet’e giriş yapmak gerekiyor. TC kimlik numaranızın son hanesine göre başvuru yapabileceğiniz günü öğrenebiliyorsunuz. Başvuru yaptıktan sonraki süreci, desteğin onaylanıp onaylanmadığını da yine e-devlet sistemi üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Pandemi Sosyal Desteği Kime Veriliyor?

Başvurular bireysel olarak alınıyor. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Pandemi sosyal destek” yazarak başvuru ekranına ulaşabileceğiniz gibi, yaptığınız başvuru sonrasına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bireysel olarak değil, hane bazlı değerlendirme yapıyor. Yani ikamet adresi aynı konutta bulunan kişilerden sadece 1 tanesi destekten faydalanabiliyor.

Aynı handen yapılan başvuruların sayısı birden fazla olması halinde de yine her aileden 1 kişi için başvuru değerlendiriliyor.

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz-3 Kimlere Verilecek?

Eğer ailenizde daha önce gerçekleştirilen Pandemi Sosyal Destek Programı için Faz 1 ve Faz 2 ayaklarında 1000 TL nakdi destek alan bir birey bulunuyorsa destekten faydalanamıyorsunuz. Aynı zamanda kamu işçilerine, memurlara, SGK’dan aylık ya da gelir alan emeklilere, İŞKUR’dan işsizlik ödeneği ya da kısa çalışma ödeneği alan kişilere de destek verilmiyor.

Kim Hangi Gün Başvuru Yapabilir?

E-Devlet üzerinden, pandemi sosyal destek yardım başvurusu TC kimlik numaranızın son hanesine göre;

  • 0 – Pazartesi
  • 2 – Salı
  • 4 – Çarşamba
  • 6 – Perşembe
  • 8 – Cuma günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.
  • Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama yok.

Faz 3 Sonuçları Açıklandı mı?

AÇSHB tarafından henüz pandemi sosyal yardım parası için faz 3’ün ödemeleri hakkında bir açıklama yapılmadı. 1.fazda onaylanan kişiler Nisan ayının başında ödemelerini banka hesaplarına almış, ikinci faz ödemeleri de yine Nisan ayının son haftası içerisinde başlamıştı. 3. Faz için de ödemelerin Mayıs ayının son haftası ya da Haziran ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum