Paraguay’ın First Ladys’i Emine Erdoğan’dan Yardım İstedi!

Paraguay Devlet Başkanı’nın eşi, Emine Erdoğan’ı arayarak yardım talebinde bulundu.

62860
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emine Erdoğan’da Yardım Talebinde Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez’in eşinin kendisinden koronavirüsle mücadele kapsamında yardım talebini geri çevirmedi.

Paraguay Devlet Başkanı’nın eşi olan Silvana Abdo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile 2 sene önce tanışmıştı. Silvana Abdo 2 sene önce tanıştığı Emine Erdoğan’ı arayarak koronavirüs ile mücadele kapsamında destek istedi. Abdo’nun bu talebi Emine Erdoğan tarafından geri çevrilmedi.

Paraguay Ziyaretinde Tanıştılar  

2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Paraguay ziyareti sırasında kendisine eşlik eden Emine Erdoğan Paraguay Devlet Başkanı’nın eşi ile tanışmıştı. Birlikte TİKA tarafından Paraguay Sağlık Bakanlığı’na sağlanan 43 tekerlekli sandalye ve ambulans ile ilgili teslim törenine beraber katılmışlardı.

İki Ülkenin Bakanlıkları Hızla Süreci Başlattı

Silvana Abdo, geçtiğimiz günlerde Emine Erdoğan’ı telefonla aradı. Emine Erdoğan’dan salgın ile mücadele kapsamında yardım istedi. Emine Erdoğan’ın devreye girdiği süreçte Türkiye ve Paraguay’ın Dışişleri ile Sağlık Bakanlıkları malzeme desteğinin sağlanması üzerine gönderilecek malzemeler ile ilgili olarak çalışma başlattı.

Türkiye Paraguay’a Yardım Gönderecek

Toplam 7 milyon nüfusu bulunan Paraguay’da yeni tip koronavirüs ilk defa geçtiğimiz mart ayında görülmüştü. Şu ana kadar toplam olarak 1.261 vakanın tespit edildiği Paraguay’da koronavirüs nedeniyle 11 kişi hayatını kaybetti. İki devletin Bakanlıkları tarafından yürütülen ortak çalışma kapsamında Türkiye’den Paraguay’a 30 bin adet N95 maske, 50 bin adet koruyucu tulum, 100 bin adet ameliyat maskesi, 2 bin adet koruyucu gözlük ve 50 bin adede yakın galoş yollanacağı belirtildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!