1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Veren Üniversiteler ve Kontenjanları
Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Veren Üniversiteler ve Kontenjanları

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Veren Üniversiteler ve Kontenjanları

YÖK'den 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi için ek Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kontenjanları.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde YÖK başkanı Yekta Saraç, Üniversitelerin ve öğrencilerin yoğun isteiği üzerine gerekli şartları taşıyan üniversitelere toplam 40 bin dolayında ek Pedagojik Formasyon kontenjanı verildiğini açıklamıştı.

Ancak YÖK'ün yayınladığı duyuruya göre,28 Ocak 2015 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında uygun görülen 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi için mezun durumda olanlar ile 2011 ve öncesi girişli olup halen son sınıfta bulunan öğrencilerin başvuru yapabileceği Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılmasına izin verilen üniversiteler ve kontenjanları yayınladı.

Ancak duyuruya göre,YÖK Başkanı Saraç'ın açıkladığı gibi ek 40 bin formasyon kontenjanı değil 3 bin 390 ek formasyon kontenjanı yayınlandı.

ÜNİVERSİTELER

BİLDİRİLEN KONTENJANLAR

AMASYA ÜNİVERSİTESİ                                                         (HİTİT ÜNİVERSİTESİ İÇİN)       

400

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ                                                                                  (BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ İÇİN)

490

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

200

FATİH ÜNİVERSİTESİ

100

FIRAT ÜNİVERSİTESİ                                                                                         (TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ  İÇİN)

200

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

600

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ                                                                              (YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İÇİN)

200

İSTANBUL SEBAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

150

(FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ İÇİN)

50

 MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ                                             (ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ İÇİN)

20

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ

200

OKAN ÜNİVERSİTESİ

80

SİİRT ÜNİVERSİTESİ                                                                                            (BATMAN ÜNİVERSİTESİ  İÇİN)

100

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

300

 ULUDAĞ  ÜNİVERSİTESİ                                                                                  (YALOVA ÜNİVERSİTESİ İÇİN)

100

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ                                                   ( İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ İÇİN)

200

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.