Pekin’de Okullar Tatil Edildi! Uçak Seferleri Durduruldu!

Koronavirüsün çıkış noktası olan Çin’in Pekin şehrinde vakalarda büyük artışlar oldu.

62975
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pekin’de Okullarda Eğitim Durduruldu

Dünyayı saran yeni tip koronavirüs covid-19 salgınının çıktığı yer olarak bilinen Çin’in başkenti Pekin’de bulunan toptan gıda pazarı Şinfadi’de vakalarda artış oldu. Bu nedenle şehirde alarm verildi. Pekin Uluslararası Havalimanı ile Pekin Daşing Uluslararası Havalimanı’ndan diğer şehirlere yapılan uçak seferleri iptal edildi. Ayrıca Pekin Belediyesi Eğitim Komisyonu tarafından da bir açıklama yapılarak şehirde ilkokul, ortaokul ve yüksekokul düzeyinde eğitimin durdurulduğu bildirildi. Pekin’de acil durum alarmı üçüncü seviyedeyken; ikinci seviyeye yükseltildi.

Uçak Seferleri İptal Edildi

Pekin’den diğer şehirlere yapılan seferlerin durdurulmasının ve eğitime yeniden ara verilmesinin nedeni son zamanlarda giderek artan vaka sayıları oldu. Öğrenciler eğitimlerine evlerinden online olarak devam edecekler. Şehirde alarma seviyesi yükseltilince uluslararası iki havalimanındaki diğer şehirlere olan uçuşlar da iptal edildi. Şehirde maske kullanımı ve mesafe kurallarının çok sıkı takibe alınacağı açıklandı. Market, restoran, gıda satan pazarlar gibi yerlerde çalışanlar da sıkı bir şekilde denetlenecek.

Pekin’den Ayrılacakların Test Yaptırmış Olması Gerekli

Pekin şehrinde bulunan Şinfadi adlı pazarla ilgili olarak alınan önlemler kapsamında vatandaşlar evlerinde kalmaya yönlendiriliyor. Pekin’den başka bir yere gidecek olanlarda son 7 günde koronavirüs testi yaptırmış ve negatif sonuç almış olması şartı aranıyor. Daha önce alınan önlemlerde taksicilerin şehir dışına müşteri taşıması sınırlandırılmış, bazı kurallar getirilmişti. Çin’in başkenti Pekin’de 12 Haziran 2020 tarihinden bu yana saptanan yeni vaka sayısının 106 olması bir yükseliş işareti oldu. Bu nedenle şehirde gevşetilen önlemler yeniden hayata geçirilmeye başlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!