1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Maliye'ye Görüş Zorunluluğu Kalktı
Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Maliye'ye Görüş Zorunluluğu Kalktı

Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Maliye'ye Görüş Zorunluluğu Kalktı

Kurumlar personel çalıştırılmasına dayalı işlere ilişkin hizmetler için ihaleye çıkmak için Maliye Bakanlığından görüş isteme zorunluluğu kalktı.

A+A-

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Bakan Mehmet Şimşek imzalı yayınladığı yazıya göre, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 62. maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamında personel çalıştırılmasına dayalı işlere ilişkin hizmetler için ihaleye çıkabileceklerini belirtti.

Ayrıca döner sermayeli kuruluşların 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunun 10 ve 11 inci maddeleri 11 Ocak 2015 tarihi itibariyle yürürlüğe giren personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımları için bir önceki yılda çalıştırılan toplam personel sayısını aşmamak kaydıyla Maliye Bakanlığından ayrıca bir uygun görüş almaksızın ihalelere çıkmaları uygun görülmüştür denildi.

Bu durum özellikle döner sermayeli kuruluş olduğundan Sağlık Bakanlığında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında ihale sürecince zaman kaybını önleyecektir.Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu resmi web sayfasında Maliye Bakanlığının bu yazısını duyurdu.

MALİYE BAKANLIĞININ YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ

Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Uygun Görüş Alınması, Görevlilerin Sorumlulukları ile Yaptırımlar Hakkında Yönetmelik

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.