Plajlarda Ziyaretçilerin Ateşi Nasıl Ölçülüyor?

Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki plajlara girenlerin ateşleri serin alanda ölçülüyor.

62816
Abone Ol
Daha Fazla

Plajlar Tatilcileri Yeni Kurallarla Ağırlıyor

Türkiye’de 1 Haziran 2020 tarihinde geçilen yeni normal süreçten sonra açılan sahil alanları ve plajlarda çeşitli önlemler uygulanmaya devam ediyor. Plajlara giren herkesin ateşinin ölçülmesi de bu önlemlerden biri olarak biliniyor. Aydın’a bağlı Kuşadası ilçesinde bulunan halk plajlarına ve özel plajlara giren kişilerin de ateşi ölçülüyor. Ateş ölçümünün gölge ve serin bir alanda yapılmasıyla vatandaşların havanın sıcaklığından etkilenerek ateşlerinin yüksek çıkması engelleniyor. Tatilciler ateşlerinin ölçülmesi ve diğer uygulamalardan memnun olduklarını söylüyorlar.

Şezlonglar Arası 1.5 Metre Olarak Ayarlandı

Kuşadası’nda bulunan özel plajların işletmecileri bakanlık tarafından yayınlanan ve kendilerine valilikler aracılığıyla ulaştırılan önlemler konusunda hassas davranıyor. Kurallardan biri olan ateş ölçümü plajlara giren her ziyaretçiye uygulanıyor. Havaların sıcak olması nedeniyle ateşi ölçülen kişinin vücut ısısının yüksek olabileceğini dikkate alan işletmeciler ölçümleri gölgede yapıyorlar. İşletmeciler plajlara kurallar ve sosyal mesafe gereği bu yaz daha az tatilcinin geleceğini, şezlongların arasındaki mesafenin 1.5 metre olduğunu, bu kurala da uyduklarını belirtiyorlar.

Çalışanların da Ateşi Ölçülüyor

Plajlarda ateş ölçülmesinin yanı sıra sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulması en önemli kurallardan biri olarak biliniyor. Ayrıca tatilcilerin havlu talep etmesi halinde u havlular poşetlerin içinde teslim ediliyor. Plajlara giren her ziyaretçinin vücut ısısını kontrole edilirken aynı uygulama düzenli olarak çalışanlara da yapılıyor. İşletme sahipleri ateşi yüksek çıkan tatilciyi ya da çalışanları izole bir şekilde bekleterek sağlık kurumlarına bildirmekle yükümlü bulunuyor. Aydın Kuşadası’nda da diğer plajlarda olduğu gibi bu önlemlere uyuluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!