PMYO ve POMEM eğitim sonu sınavı duyurusu

Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) ve Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüklerinde farklı sebeplerle işlemleri tamamlananlar için sınav duyurusu. İşte detaylar.

23666
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis Meslek Yüksekokullarından (PMYO) ve aynı zamanda Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüklerinden farklı sebeplerle işlemleri tamamlanan öğrencilerden özellikle disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri ile mahkeme kararıyla dönenler için eğitim sonu sınavına girmesi gereken adaylar ile eğitim sonu sınavına girdikten sonra başarısız olan PMYO ve POMEM adaylarından dava açmak suretiyle haklarında yürütmeyi durdurma kararı verilen adaylar için sınav tarihleri bellli olduğu açıklandı.

PMYO ve POMEM’lerde bu durumda olan adayların 3 Haziran 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe giren Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) kadrolarına polis memuru olarak veya komiser yardımcısı olarak aday memur statüsünde atanacaklar için yapılacak sınav yönetmeliğinde belirtildiği üzere sınav yapılacağı belirtildi.

Sınav tarihi ve yeri açıklandı. Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi mezunlarına uygulanacak sınav aynı merkezde yapılacak. Sınav yeri Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı olarak belirlendi ve sınav tarihi de 9 Eylül 2016. PMYO mezunları için saat 10’da yapılacak sınav, POMEM mezunları için ise 10.30’da uygulanacağı duyuruldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliğinde geçen sınav yerleri ve tarihleri, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi, Polis Meslek Eğitim Merkezi, Polis Meslek Yüksekokulu ve Emniyet Genel Müdürlüğü adına diğer yükseköğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler için ayrı ayrı Başkanlıkça belirlenir ve sınav tarihinden en az on beş gün önce Başkanlık resmi internet sitesinde ilan edilir hükmü gereği sınava girecek adaylara duyurulduğu belirtildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!