1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Podolog Görev Yetki ve Sorumlulukları 22 mayıs 2014 Resmi Gazete
Podolog Görev Yetki ve Sorumlulukları 22 mayıs 2014 Resmi Gazete

Podolog Görev Yetki ve Sorumlulukları 22 mayıs 2014 Resmi Gazete

İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında Podolog görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 22 Mayıs 2014  Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında Podolog görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi. İşte Podologların yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

Podolog Görev ve Sorumlulukları

Podolog

a)    Ayak sağlığı ve korunmasına yönelik farkındalık geliştirilmesi çalışmalarında görev alır.

b)   Sağlıklı bireylerde; medikal ayak bakımı yapar ve bu konuda eğitim verir.

c)    İlgili uzman tabibin teşhisine ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olarak; tırnak protez uygulamaları, bandaj, sargı, parmak yastıkları ve ayak destekleri uygulamalarını yapar, ayak sağlığı sorunlarının, tırnak patolojilerinin ve nasırların değerlendirilmesi, önlenmesi ve tedavisinde görev alır.

Yönetmelik için TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.