1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Polis Akademisi 7.000 Polis Alımı Sonuçlarını Açıkladı!
Polis Akademisi 7.000 Polis Alımı Sonuçlarını Açıkladı!

Polis Akademisi 7.000 Polis Alımı Sonuçlarını Açıkladı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 26. Dönem POMEM sonuçları açıklandı. İşte detaylar!

A+A-

POMEM 26. Dönem Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı 7 bin polis alımı yapılacak olan POMEM 26. Dönem sonuçlarının açıklandığını bildirdi. POMEM 26. Dönem duyurusu 11 Ekim 2019 tarihinde yapılmıştı. Polis Akademisi Başkanlığı o tarihte yaptığı polis alımı duyurusu ile 7 bin polisin işe alınacağını bildirmişti. Polis alımı ilanında başvuru yapacak adaylarda aranan şartların yanı sıra kaç kadın polis, kaç erkek polisin işe alınacağı da bildirilmişti. POMEM 26. Dönem başvuruları ile ön lisans ve lisans mezunu; kadın ve erkek adayların başvuruları kabul edildi.

Polis Akademisi 7 Bin Polisi İşe Alıyor

Polis Akademisi Başkanlığı ilanına başvuru yapanlar arasından seçilecek olanların 5.040 lisans mezunu erkek, 560 lisans mezunu kadın olacağı belirtilmişti. Ön lisans mezunu olan adaylar arasından ise 1.260 erkek, 140 kadın seçilerek polislik mesleğine kazandırılacak. Üniversitelerin lisans ve ön lisans mezunlarından oluşan kadın ve erkek 7 bin kişi ile ilgili sonuçlar açıklandı. 7 bin polis alımı sonuçları başvuru sahipleri tarafından merakla bekleniyordu.

POMEM Mülakat Sonuçları 7 Bin Kişiyi Sevindirdi

26. dönem POMEM mülakat sonuçları açıklanması başvuru yapan binlerce kişi tarafından merak ediliyordu. Mülakat sınavı öncesinde aynı gün ön sağlık ve spor mülakatına giren adaylar arasından seçilenler mülakat sınavına girdiler. POMEM mülakat sınavında başarılı olmak için en az 60 puan almak gerekiyordu. Açıklanan sonuçlarda başarılı olan 7 bin kişinin kimler olduğu belli oldu. 

>> PAEM, POMEM ve PMYO Polisliğe Girişte Yönetmelik Değişikliği! <<

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.