1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Polis Akademisi 8 Bin 167 Bekçi Alımı Yazılı Sınav Tarihi ve Giriş Yerlerini Belirledi
Polis Akademisi 8 Bin 167 Bekçi Alımı Yazılı Sınav Tarihi ve Giriş Yerlerini Belirledi

Polis Akademisi 8 Bin 167 Bekçi Alımı Yazılı Sınav Tarihi ve Giriş Yerlerini Belirledi

PA tarafından yapılacak olan 2019 yılı bekçilik yazılı sınavı bekçi adayları tarafından çok merak ediliyor. Bekçilik sınavına girmeye hak kazanmış olan adayların beklediği haber geldi. Bekçi alımı yazılı sınav tarihi ve sınav giriş belgesi açıklandı.

A+A-

Polis Akademisi 2019 yılı bekçi alımı yazılı sınav tarihini açıkladı. Bekçi olabilmek için girilmesi gereken Bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman yapılacak? PA tarafından belirlendi. Bekçi olmak isteyen adayların heyecanlı bekleyişi biraz azalmış oldu. Polis Akademisi yazılı sınav tarihi ve adayların giriş belgeleri açıklandı. 2019 bekçi alımı yazılı sınavla ilgili soruları sizler için araştırdık.

BEKÇİLİK YAZILI SINAVI NE ZAMAN OLACAK

Bekçilik yazılı sınavı ne zaman olacak? Bekçilik yazılı sınavı giriş belgesi ne zaman açıklanacak? Bekçilik yazılı sınavı Polis Akademisi tarafından düzenlenecek. Sınava katılmayı hak etmiş olan bekçi adayları uzun süredir bekçi alımı yazılı sınav tarihini öğrenebilmek için Polis Akademisinden gelecek haberi bekliyordu. Polis akademisi adayların sabırsızlıkla beklediği açıklamayı yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı 2019/1 ve 2019/2 bekçi alımı yazılı sınavının yapılacağı tarihi açıkladı. Bekçi adaylarına yazılı sınav tarihinin 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü yapılacağı açıklandı. Sınav günü saat 9.00 da başlayacak olan bekçi yazılı sınavı giriş belgeleri de yayımlandı.

BEKÇİLİK SINAVI HANGİ İLLERDE YAPILACAK

PA tarafından yapılacak olan 2019 yılı bekçilik yazılı sınavı bekçi adayları tarafından çok merak ediliyordu. Bekçilik sınavına girmeye hak kazanmış olan adayların beklediği haber geldi. Bekçi alımı yazılı sınav tarihi ve sınav giriş belgesi açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığından gelen bir diğer açıklama ise, "2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavına, 15 - 29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır." Oldu. Bekçilik sınavı, Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas'ta gerçekleşecek.

Bekçi adayları sınav giriş belgelerini 05 Temmuz 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabilecekler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler