1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Polis Akademisi 8 Bin Bekçi Alımı Açıklaması! Mezuniyet ve Kontenjan
Polis Akademisi 8 Bin Bekçi Alımı Açıklaması! Mezuniyet ve Kontenjan

Polis Akademisi 8 Bin Bekçi Alımı Açıklaması! Mezuniyet ve Kontenjan

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin çarşı ve mahalle bekçi alımı yapılacak illeri ve mezuniyet şartını açıkladı. Bekçi alımı duyurusu ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı (PA) tarafından 8 bin bekçi alımı sınav duyurusu yayımlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugünkü bekçi alımı açıklamasının ve başvuru tarihinin ardından Polis Akademisi mezuniyet ve kontenjan detaylarını açıkladı.

BEKÇİ ALIMI MEZUNİYET ŞARTI NEDİR?

EGM, 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı mezuniyet şartı önceki alımda olduğu gibi değişmedi. En az lise ve dengi okul mezunları başvuru yapabilecek. EGM’nin ilk bekçi alımlarında ilkokul mezunları başvuru yapabilirken, bu alımda da yine lise ve dengi okul mezuniyeti aranacak.

İçişleri Bakanlığı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmelikleri gereği ilkokul mezuniyetini gerektiğinde değiştirme yetkisine sahip. Bu kapsamda 8000 bekçi alımı için en az lise ve dengi okum mezuniyeti şartı devam ettirildi.

8000 BEKÇİ ALIMI KONTENJANLARI

İçişleri Bakanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı bir önceki alımda sadece 73 il için kontenjan ayırmıştı. Bazı illere kontenjan verilmemişti. Bu alımda 81 il için de kontenjan verildi. Kontenjan dağılımı tam olarak verilmese dahi, tüm iller için kontenjan verilecek olması güzel bir gelişme.

Tek kontenjanı belli olan il İstanbul; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sadece İstanbul için bekçi alımı kontenjanlarını açıklamıştı. İstanbul’a tam 1000 bekçi alımı kontenjanı ayrıldı. Diğer iller için kontenjan dağılımı açıklanınca My Memur olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

POLİS AKADEMİSİ ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ SINAV DUYURUSU

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 8000 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

bekçi alımı tarihleri

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler