1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Polis Akademisi 8 Bin Bekçi Alımını Ne Zaman Başlatacak
Polis Akademisi 8 Bin Bekçi Alımını Ne Zaman Başlatacak

Polis Akademisi 8 Bin Bekçi Alımını Ne Zaman Başlatacak

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 2019 yılı 2. dönem çarşı ve mahalle bekçisi alımı kapsamında 8 bin kadro için geçtiğimiz hafta ilanı yayımlayacağı belirtilmişti. Bekçi alımı adayları merakla ilanın yayımlanmasını ve tüm detayları merak ediyor.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz hafta itibarıyla EGM bünyesinde 8000 kadroya bekçi alımı için ilanın 6 Mart Çarşamba günü yayımlanacağını belirtmişti. Adaylar merakla ilanın yayımlanacağı güne odaklandı, fakat maalesef 1 haftalık süre geçmesine rağmen ilan yayıma girmedi.

8000 BEKÇİ ALIMI İLANINA DAİR “POLİS AKADEMİSİ” AÇIKLAMASI

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 8 Bin erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Bekçi alımı kontenjanları daha önceki 7 bin bekçi alımında olduğu gibi ilandan önce basında geniş yer tutmuştu. My Memur olarak bizler de 8 bin bekçi alımında dair gerek adayların taleplerine gerekse başvurularına dair detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

2018 YILI 7 BİN BEKÇİ ALIMINDAKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki şartlar aranır.

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

En az 167 cm boyunda olmak,

Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,

Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (02/07/2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (02/07/1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak gerekiyor (2019 yılı itibarıyla tarih güncellenecektir.)

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

Memuriyete engel bir hali bulunmamak (657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesinde belirtilen şartları taşımak), l) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak gerekmektedir.

bekci-alimi-kontenjanlari-001.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler