Polis Akademisi Başkanlığına Bağlı Trafik Enstitüsü Kuruldu

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı eğitim birimlerine bir yenisi daha eklendi. Polis Akademisi Başkanlığında kurulan Trafik Enstitüsü kararı için tıklayınız.

42277
Daha Fazla Göster

28 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan kararla Polis Akademisinde yeni bir enstitü kuruldu. Trafik Enstitüsü, Polis Akademisi Başkanlığında kurulan yeni eğitim birimleri arasına girdi.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri, Polis Meslek Yüksek Okulları, Güvenlik Bilimleri Enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü, Polis Eğitim Merkezi olmak üzere 6 eğitim birimi bulunuyor. Trafik Enstitüsüyle eğitim birimi sayısı 7’ye yükseldi.

28 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan Polis Akademisi Başkanlığına Bağlı Olarak Trafik Enstitüsü Kurulması Hakkında Karar tam metni şu şekildedir.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olarak Trafik Enstitüsü kurulması; Milli Eğitim Bakanlığının 3 Nisan 2018 tarihli ve 6752746 sayılı yazısı üzerine, 25 Nisan 2001 tarihli ve 4652 sayılı Kanunun 26’ncı maddesi ile 28 Mart 1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre. Bakanlar Kurulu’nca 9 Nisan 2018 tarihinde kararlaştırılmıştır. Karar için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Polis Akademisi Başkanlığına Bağlı Trafik Enstitüsü Kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!