1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Alımı Başvuruları Başladı
Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Alımı Başvuruları Başladı

Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Alımı Başvuruları Başladı

Polis Akademisi öğrenci alımı yapacak. Polis Akademisi tarafından yayınlanan duyuruda Güvenlik Bilimleri ve Adli Bilimler Enstitüsüne tezli yüksek lisans ve doktora öğrenci alımı yapılacağı ifade edildi.

A+A-

Polis Akademisi Başkanlığı öğrenci alımı başvuruları başladı. Daha önce yayımlanan duyurularda Polis Akademisi bünyesinde Güvenlik Bilimleri Enstitüsü ve Adli Bilimler Enstitülerine lisansüstü eğitim kapsamında öğrenci alınacağı ilan edilmişti. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı bahar dönemi lisansüstü öğrenci alımı başvuruları 25 Aralık 2017 tarihi itibariyle başladı.

Polis Akademisi tezli yüksek lisans programları 7 adet olacak. Buna göre suç araştırmaları, istihbarat araştırmaları, güvenlik stratejileri ve yönetimi, ceza adaleti, ulaşım güvenliği ve yönetimi, İngilizce ve Türkçe uluslar arası güvenlik programlarına yüksek lisans başvuruları alınacak. Adli Bilimler Enstitüsüne ise sadece kriminalistik programında öğrenci alınacak. Bu bölümlerin her birine 10, toplamda 80 kontenjan açıldı.

Doktora programları yalnızca Güvenlik Bilimleri Enstitüsünde yer alacak. Bu kapsamda güvenlik stratejileri ve yönetimi ile uluslararası güvenlik doktora programları açılacak. Her bir programa 10, toplamda 20 kontenjan açıldı.

Tezli yüksek lisans programlarına lisans mezunları başvurabilecek. Yüksek lisans programlarında YDS şartı 40, ALES şartı ise 55 puan olarak belirlendi. Yalnızca İngilizce Uluslararası Güvenlik programında YDS şartı 70 olacak. Doktora programlarında ise ALES ve YDS’den 55 puan şartı bulunuyor.

Polis Akademisi öğrenci alımı başvuruları 5 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek. İstenen belgelerin doğrudan enstitüye iletilmesi ve başvuru ücreti olan 50 TL’nin ödenmesi gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.