Polis Akademisi POMEM Polis Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır

22. dönem POMEM polis alımı başvuruları başladı. Buna göre Polis Akademisi polis alımı başvuruları nasıl yapılacak? Polis Akademisi başvuru sayfası için tıklayınız. POMEM ücreti nereye ödenecek?

Polis Akademisi POMEM Polis Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 22. dönem POMEM başvuru duyurusu yayımlandı. Yayımlanan başvuru kılavuzu ile birlikte POMEM başvuru sayfası da açıldı ve bu şekilde başvurular başladı. Polis alımı başvurusu nasıl yapılır? Ücret ve işlemlerin hangi sıralamayla yapılacağına dair detaylar haberimizde yer alıyor.

Başvurular Polis Akademisi’nin resmi internet sitesinde açılan başvuru sayfası aracılığıyla yapılacak. Önlisans ve lisans mezunları için ayrı başvuru sayfaları açıldı. İlgili sayfalara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Başvurularda ilk olarak sınav ücretinin yatırılması gerekiyor. Adaylar 100 TL tutarındaki sınav ücretini Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü Halkbank hesabına yatıracak. Ücret yatırma işlemi sadece Halkbank şubeleri ve Halkbank ATM’lerinden yapılacak. Bunun dışında internet bankacılığından, diğer bankalardan ücret yatırmak mümkün olmayacak. Dekontun da daha sonra sınava gelirken gerekeceğinden dolayı saklanması gerekiyor.

POMEM başvuru ücreti yatırıldıktan sonra adayların aşağıdaki bağlantılara girip, e-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapması gerekiyor. Açılacak sayfada istenen bilgiler girilecek ve ön başvuru işlemi tamamlanmış olacak.

İnternetten alınacak ön başvuruların ardından, sınava çağrılacak adaylar bazı belgeler de istenecek. Başvuru dışındaki diğer detaylara başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Önlisans mezunu polis alımı başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Lisans mezunları başvuru sayfası için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!