1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Polis Alımları Yaş Şartı 23. Dönem POMEM İçin Geçerli Olacak mı
Polis Alımları Yaş Şartı 23. Dönem POMEM İçin Geçerli Olacak mı

Polis Alımları Yaş Şartı 23. Dönem POMEM İçin Geçerli Olacak mı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 1 Ekim 2018 itibarıyla başlatılan 23. dönem POMEM 10 bin polis memuru alımı başvuruları devam ediyor. POMEM yaş şartı 31 Aralık olarak devam ediyor. Meclise verilen Kanun teklifi 23. Dönem POMEM başvuru süresi uzar mı

A+A-

Bilindiği üzere TBMM'ye gerek muhalefet partileri gerekse hükümet tarafından Milletvekillerinin imzası ile kanun teklifleri verilmektedir. Bugün gündeme gelen ve POMEM polis alımı adaylarını çok yakından ilgilendiren YAŞ şartı müjdesi geliyor diyebiliriz.

Çünkü Ak Partinin kanun teklifini vermesi yüzde yüz kanunun Meclis salt çoğunluğundan dolayı geçeceği garantidir. Fakat bu müjdenin yakın zamanda işe yaraması açısından 23. Dönem POMEM 10 bin lisans ve önlisans polis alımı başvuru süresinin uzatılması gerekiyor.

14 Ekim 2018 itibarıyla POMEM polis alımları 23. Dönem için sona erecek. Daha önce farklı sebeplerden dolayı polis alımı ön başvuruları uzatılmış ve adayların mağduriyetinin önüne geçilmişti. Aynı şekilde Meclis’ten hızla geçmesi beklenen bu kanun teklifi için de pomem başvurularının uzatılması şarttır.

POMEM polis alımlarında 31 Aralık yaş şartının 1 Ocak olması için My Memur olarak çok büyük mücadeleler verdik ve bunun sonuca ulaşmasından dolayı çok mutluyuz. Adayların taleplerini sık sık gündeme getirerek, yapılan kampanyaları defalarca My Memur olarak yayınlayarak desteğimizi esirgemedik ve sonuca ulaştık.

POMEM polis alımı YAŞ şartından sonra sırada KPSS puanının ve 30 olan yaş şartının bir sonuca erdirilmesindedir. 30 yaş şartı da verilen kanun teklifinde kaldırılmış durumdadır. Fakat İçişleri Bakanlığının yayımlanacağı yönetmelik ile 30 yaş şartının da daha yukarı çıkarılması kesin gibi. Şu an için 23. Dönem 10 bin polis alımına adayların başvuru yapabilmesi için ön başvuru tarihinin uzatılmasını adaylar adına talep ediyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler