1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Polis Alımlarında (PÖH) Askerlik Şartı, Kadın Aday Alımını Başardık, Sıra Yaş Şartında
Polis Alımlarında (PÖH) Askerlik Şartı, Kadın Aday Alımını Başardık, Sıra Yaş Şartında

Polis Alımlarında (PÖH) Askerlik Şartı, Kadın Aday Alımını Başardık, Sıra Yaş Şartında

2016 yılı polis alımları için oldukça sancılı başlamıştı. 36 ay askerlik şartı getirilen polis alımları yoğun çabalar sonucu kaldırıldı. 2017 itibarıyla da Süleyman Soylu PÖH alımında Kadın kontenjanı olacağını açıkladı. Şimdi sıra geldi YAŞ şartının esne

A+A-

694 sayılı KHK ile 32 bin kadro İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına verildi. Bunlardan 22 bini polis alımları için, 7 bin 500’ü mahalle ve çarşı bekçisi alımı için, diğerleri de emniyet amirleri için verilen kadrolardan oluştu.

21. dönem POMEM 13 bin polis alımı için ilk kadro kullanıldı. Fiziki yeterlilik parkurunun bugün yayımlanmasından sonra 21. Dönem POMEM polis alımı başvuru sonuçlarının da açıklanmasını beklemekteyiz.

Daha önceki dönem POMEM polis alımlarında fiziki yeterlilik parkurunun açıklanmasının ardından hemen açıklanmıştı. Kesin olmasa bile sonuçların kısa zamanda açıklanmasını beklemekteyiz. Tüm bu süreçler devam ederken kalan 9 bin kadro için PÖH alımı yapılacak ve bu alımın da bir an önce başlatılması bekleniyor.

İlk müjde kadın PÖH adayları için!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önceki Özel Harekat Polisi alımlarında kadın adaylara şans verilmediğini ve bunun değiştirileceği yönünde açıklaması bulunmaktadır. Yıllardır sürdürdüğümüz çaba sonuç verdi ve yeni PÖH alımında kadın adaylara da şans tanınacak.

Geçtiğimiz yıl 36 ay askerlik şartı da getirilmiş ve bunun için de oldukça önemli çalışmalar yapmış ve kaldırılması noktasında yönetmelik değişikliği ile 36 ay askerlik şartının hatta tamamen askerlik şartının kaldırılmasında etkin rol oynamıştık.

Sıra geldi Yaş Şartının Esnetilmesinde!

Polis alımlarında 31 Aralık tarihinin baz alınması 1989 doğumlu adayları oldukça zora sokmuş ve 1989 yılında sadece 31 Aralık’ta doğanlara başvuru hakkı verilmişti. Oysa kamuya gerek memur alımlarında gerek TSK’ye askeri personel alımlarında 1 Ocak tarihi baz alınmaktadır. Alım yapılan yılın ilk günü esas alındığında o yıl içerisinde şartları sağlayan tüm adaylar başvurabilmektedir.

Öte yandan 1 Ocak tarihinin baz alınmasının yanı sıra yaş şartının birkaç yıl da olsa uzatılması hatta kamuya personel alımlarında yer alan 35 yaş şartının getirilmesi istenmektedir. Bu kapsamda My Memur olarak daha önceki çalışmalarımızın başarıya ulaşmasından dolayı mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bunun yanı sıra yaş şartının esnetilmesi noktasında da adım atılmasını ve adayların taleplerinin göz önünde bulundurulmasını bekliyoruz. Nasıl ki vatan savunmasında kadınlarımıza da şans tanınacaksa 35 yaşını geçmeyenler için de bir çalışma yapılabilir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
7 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler