1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Polis Memurları 12/12 Çalışmayacaklar
Polis Memurları 12/12 Çalışmayacaklar

Polis Memurları 12/12 Çalışmayacaklar

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tüm teşkilata çalışma saatleri ile ilgili yazı gönderildi. Polis memurları olağanüstü durumlar dışında 12/12 çalıştırılmayacaklar.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tüm teşkilata çalışma saatleri ile ilgili yazı gönderildi. Türkiye'nin çeşitli illerinde uzun süredir 12/12 sistemi ile çalışan polis memurlarının çalışma saatlerinde değişiklik yapılacak. Polis memurları olağanüstü durumlar dışında 12/12 çalıştırılmayacaklar.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok tarafından imzalanan yazıda polis memurlarının hizmetin gerekleri göz önünde bulundurularak olağanüstü durumlarda 12/12, diğer durumlarda 12/24 veya 12/36 esaslarına göre taşra teşkilatında Mülki Amirin, Merkez Teşkilatında ise Genel Müdür onayı ile düzenleneceği belirtildi.

Bu hususta nöbet usulü ile çalışması gereken personelin moral, motivasyon ve verimliliğin arttırılması amacıyla, hizmet gerekleri birim amirlerince göz önüne alınarak, olağanüstü durumlar, zorunlu ve istisnai haller dışında 12/12 sisteminde çalışan tüm personelin 26 Şubat 2018 tarihinden itibaren 12/24 sistemine göre çalıştırılması karar verildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler