Polis ve Uzman Erbaşların Ek Göstergesi Yükseliyor

Başbakan Yardımcısı Elvan, Kanun Tasarısı ile polisler ve uzman erbaşlara da iyileştirme yapacaklarını belirtti.

12552
Daha Fazla Göster

Lütfi Elvan, polis ve uzman erbaşların ek göstergelerinin 3 bine çıkarılması ile ilgili düzenlemeyi yapacaklarını açıkladı.

Başbakan yardımcısı Lütfi Elvan yaptığı açıklamada, tasarı ile polisler ve uzman erbaşlara da iyileştirme yapacaklarını belirtirken, polis ve uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergelerinin 3 bine çıkarılması ve polislerin emniyet hizmeti tazminatını da yüzde 25 artıran düzenlemeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Elvan, 64’üncü Hükümet Programı’nda ve 2016 Yılı Eylem Planı’nda yer alan hususların gerçekleştirilmesi amacıyla hazırladıkları Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı bugün veya en geç yarın TBMM’ye sunacaklarını bildirdi.

TBMM’ye sunulacak olan tasarının içeriği ile ilgili bilgiler veren Elvan, Hükümet olarak verdikleri sözleri tutacaklarını belirtti. Kanun Tasarısında yer alan maddeler;

-Yeni iş kuran gençlere üç yıl boyunca Gelir Vergisi muafiyeti sağlanacak.

-Basit usulde vergilendirilen esnafın yıllık 8 bin liraya kadar olan kazançlarından vergi alınmayacak.-Öğrenim gören gençlerden pasaport harcı alınmayacak.

-Çalışan kadınların doğuma bağlı izin ve haklarını güçlendirici 3 farklı düzenleme yapılacak.

-Polis ve uzman erbaşların bin 200 olan ek göstergelerinin 3 bine çıkarılması ve polislerin emniyet hizmeti tazminatını da yüzde 25 artıran düzenleme hayata geçecek.

-Muhtar maaşlarını bin 300 liraya yükselecek.

-Emekli olduktan sonra Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam eden esnafın emekli aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek primi kesintisi kaldırılacak.

-Lise veya üniversite mezunu gençlerin Genel Sağlık Sigortası giderlerinin iki yıl süreyle gelir testi yapılmaksızın ve prim almaksızın devlet tarafından karşılanacak.

-10’dan fazla işçi çalıştıran işyerlerine yüzde 6 oranında işveren sigortası primi indirimi yapılıyor. Buradaki 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu kaldırılacak.

-65 yaş aylığı alan yaşlılar kimin yanında yaşarsa yaşasın, maaşlarında kesinti yapılmayacak.

-Yemde ve gübrede KDV kaldırılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Polis ve Uzman Erbaşların Ek Göstergesi Yükseliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!