1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Polisin Avukat Ücretinin Ödenip Ödenmeyeceği Genel Müdür Onayı İle Kesinleşecek
Polisin Avukat Ücretinin Ödenip Ödenmeyeceği Genel Müdür Onayı İle Kesinleşecek

Polisin Avukat Ücretinin Ödenip Ödenmeyeceği Genel Müdür Onayı İle Kesinleşecek

Hakkında Dava Açılan Polis İçin Avukat Tutma Ve Ücret Ödeme Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 25 Eylül 2014 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Hakkında Dava Açılan Polis İçin Avukat Tutma Ve Ücret Ödeme Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 25 Eylül 2014 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

1986 yılında resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Resmî Gazete’de yayımlanan Hakkında Dava Açılan Polis İçin Avukat Tutma ve Ücret Ödeme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 8 inci maddesi değiştirildi.

Madde "Komisyonca yapılan değerlendirme sonunda, sanık avukatının ücretinin ödenip ödenmeyeceğine dair verilen karar Genel Müdürün onayı ile kesinleşir.” şeklinde değiştirildi. Aynı yönetmeliğe " Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte sanık avukatının ücretinin ödenmesine ilişkin devam eden iş ve işlemler, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce tabi oldukları hükümlere göre sonuçlandırılır.” şeklinde bir geçici madde eklendi.

İçişleri Bakanlığından:

HAKKINDA DAVA AÇILAN POLİS İÇİN AVUKAT TUTMA VE ÜCRET ÖDEME

USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 9/4/1986 tarihli ve 19073 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Hakkında Dava Açılan Polis İçin Avukat Tutma ve Ücret Ödeme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 8 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Madde 8 – Komisyonca yapılan değerlendirme sonunda, sanık avukatının ücretinin ödenip ödenmeyeceğine dair verilen karar Genel Müdürün onayı ile kesinleşir.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

Geçici Madde 2 – Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte sanık avukatının ücretinin ödenmesine ilişkin devam eden iş ve işlemler, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce tabi oldukları hükümlere göre sonuçlandırılır.”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

25 Eylül 2014 Tarihli ve 29130 Sayılı Resmi Gazetede Bugün

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.