1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Polislere 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Komisyona Geldi
Polislere 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Komisyona Geldi

Polislere 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Komisyona Geldi

6 Ocak 2015 Günü İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL Yükseköğretim Mezunu Polislerin Gösterge Rakamı 3600 Olarak Düzenleyen Kanun Teklifinin Komisyona Geldiğini Söyledi

A+A-

Bundan 4 gün önce 2 Şubat’ta Maliye Bakanı Şimşek polislerin ek göstergeleri hakkında şu an itibarıyla ek göstergeyi artırmaya yönelik bir çalışma olmadığını. Bugün, polis memurlarının, hangi kademede, hangi derecede olduğuna bağlı olarak 1/4'ten 9/2'ye kadar maaşları nominal olarak yüzde 296 ile yüzde 320 arasında artmıştığını. Minimum artış yüzde 296, maksimum artış yüzde 321. Ocak 2003-Kasım 2014 döneminde enflasyon ise yaklaşık yüzde 183 yani nereden bakılırsa bakılsın, polisin durumunda ciddi bir iyileşme olduğunu dile getirmiş ve ek göstergede bir çalışma olmadığını söylemişti.

Oysaki sadece sayısal verilere bakılmaksızın diğer tüm memuriyetlerde ki artışların yetersiz olduğu polislerin de gündeminden düşmemektedir. Polis ve Öğretmenlerin ek göstergelerindeki artışın 3600 olacağı sürekli dile getirilmekte fakat bununla ilgili bir çalışma sürekli ötelenmektedir.

Fakat güzel haberler de gelmeye devam etmektedir. Şöyle ki; 6 Ocak 2015 günü İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL; “yükseköğretim mezunu polis memurlarının gösterge rakamı 3600 olarak, lise mezunu polis memurlarının gösterge rakamı 2200 olarak düzenlenmesi” amacıyla TBMM’ye sunmuş olduğu Kanun Teklifi görüşülmesi amacıyla 04 Şubat 2015 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna geldiğini söyledi.

Sürekli olarak Polis ve Öğretmenlerin ek göstergeleri yetkililer tarafında 3600 olacak denmekte fakat bir türlü hayata geçmemektedir. Umarız ki bu haberler de söylentide kalmaz ve gerçekleşir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler