1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Polislere 3600 Ek Göstergenin Çıkacağı ve Maaşlara Yansıyacağı Tarih Belli Oldu
Polislere 3600 Ek Göstergenin Çıkacağı ve Maaşlara Yansıyacağı Tarih Belli Oldu

Polislere 3600 Ek Göstergenin Çıkacağı ve Maaşlara Yansıyacağı Tarih Belli Oldu

Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı tarafından Emniyet Mensupları için 3600 ek göstergenin çıkacağı tarih açıklandı bilgisi verildi. MHP Milletvekili Sayın Arzu Erdem Müjdeyi verdi. İşte 3600 ek göstergenin çıkacağı tarih açıkladı.

A+A-

Milliyetçi Harekat Partisi MHP Milletvekili Arzu Erdem müjdeyi verdi. Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı tarafından polislere 3600 EK GÖSTERGE için tarih ve maaşlara yansımasına dair net tarihlerin açıklandığı sosyal medya hesabında duyuruldu. Vekil Sayın Arzu Erdem yaptığı açıklamada sonuca ulaşıldığını ve 3600 Ek Gösterge için net tarihleri verdi.

3600 EK GÖSTERGE ve MAAŞLARA YANSIMASI NİSAN veya MAYIS’TA

MHP Milletvekili Sayın Arzu Erdem sosyal medyada paylaştığı mesaj: Yaklaşık üç yıldır çalışmalarımızı sürdürdüğümüz 3600 ek gösterge ile ilgili olumlu sonuç alınmıştır. Ak Parti Grup Başkanı Sn. Naci Bostancı Beyefendi @nacibostanci 3600 ek göstergenin çıkacağı ve maaşlara Nisan-Mayıs ayında yansıyacağı müjdesini vermiştir. Teşekkür ederiz açıklamasında bulundu.

MHP'nin 11 Ekim 2018'de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunduğu kanun teklifi tam metni de yayımladı. Buna göre 657 Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi 11 Ekim'de TBMM'ye sunulduğunu belirten Erdem sonuca ulaşıldığı bilgisini verdi.

KANUN TEKLİFİ GEREKÇESİ

Ülkemizin dört bir yanında Aziz Türk Milletinin birlik, bütünlük ve düzenini sağlamak, canını ve malını korumak uğruna canı pahasına mücadele veren Türk Polis Teşkilatımızın, yaptıkları elbette paha biçilemez. Ancak her birisi vatan millet aşkıyla görev yapan kahraman polislerimizin içerisinde bulundukları zor şartlarının bir nebze de olsa iyileştirilmesi adına maaşlarına bir düzenleme yapılması gerekmektedir. Şu anda çalışan emniyet mensuplarımızın maaşları çeşitli tazminatlarla desteklenmektedir ve emekli olunca bu tazminatlar kesilmektedir.

Polislerimizin omuzlarımızdaki yükü biraz olsun azaltabilmek için emekliliklerinden yarı yarıya düşen ve düşük ek göstergeler nedeniyle oldukça azalan maaşlarına bir düzenleme yapılmalıdır. Ek göstergelerindeki farklılıktan dolayı eğitim-öğretim durumları aynı ve aynı işi yapan iki kurum personeli arasında emekli olduklarında, ikramiye ve maaş yönünden farklılıklar oluşmaktadır.

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı personelinin 926 sayılı yasadaki emekliliğe esas ek gösterge 3600 iken, Emniyet Teşkilatına bağlı personeli emekliliğe esas ek göstergesi 2200'dür. Bu durum Anayasa'nın eşitlik ilkesiyle bağdaşmamakta ve mağduriyetlere sebep olmaktadır.

Söz konusu kanun teklifiyle, vatanımızı, milletimizi ve canımızı emanet ettiğimiz Emniyet Teşkilatımızın ek göstergesinin 3600 olması ve mağduriyetlerinin giderilmesi hedeflenmektedir.

ek-gosterge1.jpgek-gosterge2.jpg

arzu-erdem-003.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler