1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. POMEM 2018 Bekçi Alımı Yaş Askerlik ve İkametgah Başvuru Şartları
POMEM 2018 Bekçi Alımı Yaş Askerlik ve İkametgah Başvuru Şartları

POMEM 2018 Bekçi Alımı Yaş Askerlik ve İkametgah Başvuru Şartları

Polis Akademisi Başkanlığı 7000 bekçi alımı başvuru şartları. 7 bin bekçi alımında ikametgah şartı var! Bekçi alımı yaş, askerlik ve diğer genel şartlar My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

7 Bin Çarşı ve Mahalle bekçisi alımı başvuruları Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfasında başlatıldı. My Memur olarak geçtiğimiz hafta yayımladığımız kontenjanlar dahilinde başvurular 8 Haziran itibarıyla başladı.

7000 Çarşı ve Mahalle bekçiliği sınav kılavuzu ve ön başvurusu 8 Haziran ile 22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılabilecek. Bekçi alımı başvurularında özellikle iki şart dikkat çekiyor! İKAMETGAH ve MEZUNİYET.

Bekçi alımları ikametgah şartı! 7000 bekçi alımı için başvuru yapılan ilde 1 yıldır ikamet ediyor olmak şartı getirildi. Gerek 772 sayılı kanun gerekse bekçi alımları sınav yönetmeliğinde yer almayan ikametgah şartı bu alımda bulunmaktadır.

Bekçi alımları mezuniyet şartı! Bekçi alımı sınav yönetmeliği ile 772 sayılı kanunda “ilkokulu bitirmiş olmak” şartı yer alsa da İçişleri Bakanlığı tarafından mezuniyet üst sınırı değiştirilebilmektedir. Bu kapsamda 7 bin bekçi alımında mezuniyet şartı “en az lise ve dengi okul” olarak yer aldı.

Bekçi alımı yaş şartı! Her ne kadar adaylar bekçi alımı yaş şartında esnetilme istese de değişiklik olmadı. 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate  alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (2 Temmuz 2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (2 Temmuz 1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak gerekiyor.

En son 4 Haziran 2018 tarihinde ''Bekçi Alımları Yaş Şartının Esnetilmesi Şart'' başlıklı haberimizde olsun ve daha öncelerde bu konuya defalarca değinmemize rağmen yetkililer bekçi alımında yaş şartını esnetmedi. 772 sayılı kanunda YAŞ ŞARTI! Çarşı ve mahalle bekçisi olacaklarda aşağıdaki niteliklerin bulunması gereken şartlar arasında “Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olmamak” yaş şartı olarak geçmektedir!

Bekçi sınavı yönetmeliğinde YAŞ ŞARTI! Çarşı ve mahalle bekçisi olacaklarda aşağıdaki niteliklerin bulunması gereken şartlar arasında “18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak” yaş şartı olarak geçmektedir.

Peki MyMemur olarak biz ne dedik? Adaylar memur alımlarında yer alan 35 yaş şartının getirilmesini istiyor. 30 yaş engeline takılan binlerce aday başvuru yapamayacağından bu hususlara dikkat edilmesini adaylar adına talep ediyoruz. En azın bekçi alımında yaş şartının 35 olarak güncellenmesi gerektiğinin altını çiziyoruz. 7 bin bekçi alımı diğer şartları ve başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

bekci-alimi-kontenjan.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
7 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler