1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. POMEM 7000 Polis Memuru Alımı Önlisans KPSS Şartı Değişti - Yaş Değişmedi
POMEM 7000 Polis Memuru Alımı Önlisans KPSS Şartı Değişti - Yaş Değişmedi

POMEM 7000 Polis Memuru Alımı Önlisans KPSS Şartı Değişti - Yaş Değişmedi

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 26. Dönem POMEM önlisans ve lisans mezunu 7 bin polis memuru alımı başvuru ilanı ve şartları yayımlandı. POMEM önlisans mezunları için KPSS şartı düştü fakat yaş şartında değişiklik yok!

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 1-2 ay içerisinde 10 bin polis alımı ilanının yayımlanacağını açıklamasının ardından hemen ertesi gün 7000 polis memuru alımı için ilana çıkıldı. Mayıs ayında Eylül-Ekim gibi polis alımı yapılacağı belirtilmişti ve aynı şekilde gerçekleşti. POMEM polis alımı adaylarından önlisans mezunlarının beklediği KPSS şartında 5 puanlık düşüş olurken, yaş şartında adayların beklentisi henüz gerçekleşmedi.

My Memur olarak polis alımlarında gerek askerlik, KPSS vb. birçok şartın değişmesinde çok önemli çalışmalar yaptık ve konuyu sürekli gündemde tuttuk. Önlisans mezunları için 5 puanlık bir düşüş olmasının ardından adayların beklentisi POLİS ALIMI YAŞ şartında da değişiklik olması yönünde.

Gerek lise mezunu PÖH alımı gerekse YAŞ gibi şartlarda değişiklik olması kapsamında adayların beklentisinin karşılanması için My Memur olarak sürekli olarak desteğimizi vermeye devam edeceğiz.

Lisans mezunu 5 bin 40 erkek, 560 kadın,

Önlisans mezunu bin 260 erkek, 140 kadın polis memuru alımı yapılacaktır.

26. DÖNEM POMEM 7000 POLİS MEMURU ALIMI KPSS ŞARTI

KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin  (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocuklarından lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az  (48,00),  önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (52,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.) (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)

Lisans mezunu olan adaylar önlisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

26. DÖNEM POMEM 7000 POLİS MEMURU ALIMI YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.  1 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak gerekiyor.

EGM 26. DÖNEM POMEM 7000 POLİS MEMURU ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler