1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. POMEM Polis Alımı Yaş Şartı 31 Aralık Yerine 1 Ocak Olarak Değişiyor
POMEM Polis Alımı Yaş Şartı 31 Aralık Yerine 1 Ocak Olarak Değişiyor

POMEM Polis Alımı Yaş Şartı 31 Aralık Yerine 1 Ocak Olarak Değişiyor

POMEM polis memuru alımında yaş şartı değişiyor. POMEM polis memuru adayı alımında 31 Aralık tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak şartının kaldırılması için Meclis’e kanun teklifi sunuldu.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) polis memuru alımında yaş şartı değişiyor. POMEM polis memuru adayı alımında 31 Aralık tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak şartının kaldırılması için AK Parti tarafından Meclis’e kanun teklifi sunuldu.

3 Eylül 2018 tarihinde PAEM ve PMYO polis alımlarında yaş şartı değiştirilmişti. Söz konusu değişiklik ile “31 Aralık” ibaresi yerine “1 Ocak” ibaresi getirilmişti. POMEM polis alımlarında da kaldırılan 31 Aralık şartının yerine 1 Ocak şartının getirileceği belirtiliyor.

AK Parti tarafından bugün TBMM’ye sunulan kanun teklifi; “Madde 2- 4/6/1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanununun ek 24 üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan "taban puanı almış olanlar arasından sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla otuz yaşından gün almayan erkek ve kadın" ibaresi "taban puanı almış olan erkek ve kadın" şeklinde değiştirilmiştir.”

Polis memuru olmak isteyen adaylar şimdi 30 yaş şartının esnetilip esnetilmeyeceğini merak ediyor. PMYO yaş şartı değişiklinde 26 yaş şartı esnetilmemişti. 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak şartı 1 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak şeklinde değiştirilmişti.

POMEM öğrenci alımı yaş şartı için verilen kanun teklifine göre 31 Aralık tarihi itibarıyla otuz yaşından gün almayan erkek ve kadın ibaresi kaldırılacak. Yaş sınırı ise İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanacak olan yönetmeliğin yayımlanması ile belli olacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler