PTT, 10 İl’de 24 Acentelik Verecek

PTT A.Ş. 10 ilde 24 acentelik verecek. Acentelik başvuru şartları ve detaylarına dair detaylar haberimizde yer alıyor.

42331
Daha Fazla Göster

Gerçek ve tüzel kişilere teminat alınmak suretiyle PTT işyeri bulunmayan yerleşim yerlerinde PTT şubelerinde yürütülen hizmetleri vermek üzere otomasyon sistemine açık PTT Acentelikleri verilecektir.

Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Gaziantep, Hatay, Mersin, Samsun, Siirt, Şırnak ve Van illerinde toplam 24 acentelik verilecek.

PTT Acentesine, yürürlükte bulunan mevzuata göre ödenecek KDV düşüldükten sonra her ay, kabul ettiği posta ve telgraf hizmetleri ile havale/çek hizmetlerinden elde edilen gelirden % 50 oranında, sözleşmeye dayalı olarak yürütülen hizmetler karşılığında Şirketimizce alınan komisyonun % 40′ ı oranında bey’iye verilecektir. Diğer detaylara aşağıdaki bağlantıdan ayrıntılı inceleyebiliriniz.

Acentelik başvurusunda bulunacak gerçek kişilerde ve TCK göre kurulmuş tüzel kişilerin temsilcilerinde şunlar aranır.

T.C. vatandaşı olmak, Reşit ve mümeyyiz olmak, Bir yargı kararı ile kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, PTT merkez müdürlüğünce PTT A.Ş. Acentelikleri Usul ve Esasların 10’uncu maddesine göre uygunluğu kabul edilen bir işyerini temin etme imkanına sahip bulunmak, şartları aranacaktır.

PTT acentelik başvurusu gerçek kişiler için şu şekildedir: T.C. Kimlik Numarası beyanı, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya PTT tarafından onaylanmış sureti, Adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı, Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı, Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına dair yazılı beyanı gerekiyor.

PTT acentelik başvurusu tüzel kişiler için şu şekildedir: Ticaret Sicil Gazetesinin aslı veya PTT tarafından onaylı sureti, Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişilere ait imza sirküleri aslı veya PTT tarafından onaylı sureti, Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişiler için adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı eklenmek suretiyle ilanda gösterilen PTT Merkez Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile başvurabileceklerdir. Acentelik ilanı için TIKLAYINIZ. PTT Acentelikleri Usul ve Esasları için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
PTT, 10 İl’de 24 Acentelik Verecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    Ptt ne islem yapilacak gorev esnasinda

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!