1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. PTT 1750 Personel Alımı İşe Başlama Duyurusu
PTT 1750 Personel Alımı İşe Başlama Duyurusu

PTT 1750 Personel Alımı İşe Başlama Duyurusu

PTT A.Ş. tarafından 2017/2 kapsamında bin 750 personel alımına ilişkin duyuru yapıldı. PTT 2017 yılı personel alımına dair işe başlama başvuruları başladı. PTT 2018 yılı personel alımları ne zaman olacak?

A+A-

PTT’nin 2017/2 personel istihdamına ilişkin olarak 1750 personel alınması planlandığı, adayların başvuruları alındığı, sözlü sınavları yapıldığı, asil olarak atanmaya hak kazanan adayların evrakları tamamlattırıldığı belirtildi.

PTT bin 750 personel alımı kapsamında adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri devam etmekte iken; Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulunun 2017/337 sayılı kararı ile yürütmenin durdurulmasına karar verildiğinden 2017/2 personel alımları durdurulduğu belirtildi.

PTT’nin personel alımlarında adayların mağdur edilmemesi için Bakan ve Başbakan’ın  ve Sayın Cumhurbaşkanının onayı ile 24 Aralık 2017 tarihinde resmi gazete  yürürlüğe girdi. 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Posta Hizmetleri Kanununa "Atama işlemlerinin durumu" başlıklı geçici madde eklenmesi sonucu PTT 2017/2 ataması için sürecin tekrar başlatılmasına imkan sağlandı.

696 sayılı KHK’da yer alan söz konusu maddede, 4 Ekim 2013 tarihinden itibaren PTT'de istihdam edilen personel ile 1 Ocak 2017 tarihinden sonra yapılan sınavlarda başarılı olan ve haklarında yapılan güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan adayların atama işlemlerinin geçerliliğinin devam edeceği hükme bağlandığından dolayı atamaların tekrar yapılmasına karar verilmişti.

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 2017/2 personel alımında başarılı olup göreve başlama işlemleri tamamlanan ve güvenlik şartları olumlu olan adayların, işe başlama süreçleri 8 Ocak 2018 tarihi itibariyle gerçekleştirileceği açıklandı

 İşlemleri tamamlanan adayların göreve başlayacakları İl Başmüdürlüklerine müracaatları gerekmektedir.

PTT 2018 yılı personel alımları devam edecek! 2017/3 personel alımıyla ilgili süreç ise yine Danıştay kararı ile durdurulmuştur. PTT A.Ş'nin 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile personel alım mevzuatında değişiklikler yapıldığı belirtildi.

Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlanma tarihinden itibaren 2018 ve sonraki tüm alımlarda düzenlenecek yeni mevzuat geçerli olacaktır. Bu mevzuat çerçevesinde PTT 2018 yılı personel alımları gerçekleştirilecektir denildi. PTT 2018 yılında ve devam eden yıllarda personel alımına bu kapsamda devam edecektir denildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum