1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PTT, 2017/3 2 Bin 500 Personel Alımı İle İlgili Çok Önemli Açıklama
PTT, 2017/3 2 Bin 500 Personel Alımı İle İlgili Çok Önemli Açıklama

PTT, 2017/3 2 Bin 500 Personel Alımı İle İlgili Çok Önemli Açıklama

PTT 2017 Personel alımları kapsamında bin 750 aday için 696 sayılı KHK ile göreve başlama işlemlerini tekrar başlatmıştı. Geri kalan 2 bin 500 personel alımı ile ilgili adaylara bilgilendirme yaptı. PTT 2018 yılı personel alımları ve sonrası için gerekli

A+A-

PTT A.Ş.’ye başvuran adaylara gelen bilgilendirme mesajı siz değerli takipçilerimiz tarafından My Memur ile paylaşıldı. PTT’nin 2018 yılı personel alımları kapsamında bizler de takipçilerimizi ve PTT personel alımlarını bekleyen adayları bu kapsamda bilgilendirmek istiyoruz.

PTT, 2500 personel alımı ne zaman yapılacak? PTT İstihdam ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İstihdam Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada PTT’nin 2017/3 personel alımında 2500 personel alınması planlanmış olduğu ve bu çerçevede adayların başvuruları alınmış ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar açıklanmış, sözlü sınava ilişkin hazırlıklar devam etmekte iken Danıştay tarafından iptal edilmişti.

Danıştay idari Dava Daireleri Genel Kurulunun 01.06.2017 tarih ve YD itiraz No: 2017/337 sayılı kararı ile PTT AŞ’de Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin “işe alınmada aranacak genel şartlar” başlıklı 9 uncu maddesinin bilinci fıkrasının (ğ) bendinde geçen “Yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak” ibaresinin ve "Giriş sınavları" başlıklı 11 inci maddesinin birinci fıkrasında geçen M... alım yapılacak sayının en fazla dört katma kadar aday sözlü sınava tabi tutulmak üzere çağrılır" ibaresinin yürütmesinin durdurulmasına karar verildiğinden 2017/2 ve 2017/3 personel alımları durdurulmuştur denildi.

Neden 2500 Personel alımı devam ettirilmediğine dair açıklama! 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ite PTT personel alımlarında sınavları tamamlanmış olan adayların atama işlemlerinin geçerli olduğu hükme bağlanmış olup, 2017/3 personel alımına başvuru yapan ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile ilgili olarak, bu adayların sözlü sınavları yapılmadığından ve Kanun Hükmünde Kararnamede bu hususta bir düzenlemeye yer verilmediğinden herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

Şirketimizin bundan sonraki personel alımlara, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucundan bağımsız olarak yapılacak olup, personel alımına ilişkin süreç oluşturulduktan sonra 2018 yılı ve müteakip yıllarda personel alımına devam edilecektir. 2017/3 personel alımında başvuru yapan vatandaşlarımızın PTT’nin bundan sonraki personel alımlarına başvurularının beklendiği belirtildi. My Memur ÖZEL HABER! Adaya gönderilen açıklama için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum