1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PTT 2018 Yılında Şef Görevde Yükselme Sınavı Yapacak
PTT 2018 Yılında Şef Görevde Yükselme Sınavı Yapacak

PTT 2018 Yılında Şef Görevde Yükselme Sınavı Yapacak

PTT A.Ş. ile Birlik Haber Sen arasında varılan karar sonrası sendikanın talepleri KİK’te kabul edildi. Bunlardan biri de Şef’ler için görevde yükselme sınavı. İşte detaylar.

A+A-

PTT A.Ş. ile yetkili sendika Birlik Haber Sen tarafından yapılan Kurum İdari Kurulu 2018 Nisan ayı toplantısından sonra rapor yayımlandı. Buna göre birçok konuda olumlu sonuç alındı. Bunlardan biri de PTT'deki ŞEF'ler için görevde yükselme sınavı talebiydi.

PTT A.Ş., sendikanın görevde yükselme sınavı talebini kabul etti ve 2018'de açılacağını belirtti. İşte sendikanın talebi ve cevaben PTT'nin yanıtı.

PTT A.Ş.’nin özellikle 2014 yılında yaptığı Şef görevde yükselme sınavı sonucunda sınava giren ve girmeyen birçok personel çeşitli nedenlerle mağdur duruma düşmüştür şöyle ki:

Sınav sonucunda sorular açıklanmamış olmasına rağmen sınava girenler hafızalarında kalan ve yanlış olduklarına inandıkları sorulara kuruma dilekçe vererek itiraz etmiş, kurum verdiği cevabi yazıda sorularda yanlışlık olmadığını belirtmiş ve atamaları yapmıştı.

Atamaların yapılmış olmasına rağmen bazı çalışanlar soruların yanlış olduğu gerekçesiyle mahkemelere dava açmış ve mahkemeler aracılığı ile soruların yanlış olduğu ispat edilmişti, İptal edilen sorulardan sonra bir yıl şeflik yapanların şeflikleri düşmüş ilk mağduriyetler başlamış, yanlışların düzeltilmesi için PTT A.Ş. 99 kişiyi şef yapmış üzerinden üç yıl geçtikten sonra açılan davalar sonucu bu şeflerinde şeflikleri iptal edilmiş, bir sınav sonrası dört kez tercih alınmış, mağduriyet üstüne mağduriyet oluşturulmuş, her seferinde de mağdur sayısı artmıştır.

Bu durumdaki personel birçok dram yaşamış kuruma olan bağlılıkları yok denecek seviyeye gerilemiş ve halende mahkemeler devam etmektedir.

Bu durumun düzeltilmesi mağduriyetlerin giderilmesi için sendika olarak bir çok girişimde bulunmamıza rağmen bir çözüm üretilememiştir.

Görünen odur ki devam eden davalar nedeniyle de bu sınav birçok sonucu da beraberinde getirmeye devam edecektir.

Bu durumun düzeltilmesi için; bugüne kadar mağdur olan Şeflerin tamamı için ya K.HK ya da Torba Kanun aracılığı ile acil bir çözüm bulunması gerekmekte.

En kısa süre içerisinde Müdürlük sınavı nedeniyle boşalan ve daha önceden boş olan Şef açığının kapatılması için ŞEF GÖREVDE yükselme sınavı açılması gerekmekte olduğu sendika tarafından talep edildi.

PTT A.Ş.’nin konuyla ilgili cevabı şu şekildedir! Birlik Haber Sen’in talebi uygun görülmüş olup. 2018 yılı içerisinde Şef Görevde yükselme sınav ilanına çıkılacaktır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler