PTT 2018/1 5000 Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT A.Ş. 5 bin personel alımı ilanı DPB'de yayımlandı. PTT 5000 personel alımı başvuru tarihleri açıklandı. PTT 5 bin personel alımı başvuru şartları ve branşları için tıklayınız.

42490
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PTT A.Ş.  Merkez ve Taşra Teşkilatına, 657 sayılı Kanun ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın “Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca istihdam edilmek üzere aşağıdaki bağlantıda yer alan listede ili, unvanı, adedi ve nitelikleri belirtilen pozisyonlara 5000 idari hizmet sözleşmeli personel alınacaktır.

Söz konusu idari hizmet sözleşmeli personel sosyal güvenlik bakımından 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi hükümleri uyarınca sigortalı olacaktır.

PTT 5000 Personel alımı genel şartları; 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

PTT personel alımı yaş şartı! On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. 14 Mayıs 1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak, gerekmektedir.

26 Eylül 2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak gerekiyor.

Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak gerekiyor.

Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak gerekiyor. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak, Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak gerekiyor.

PTT 5000 Personel alımı özel şartları; (PTT ikamet şartı!)2018/1 personel alımı başvuru tarihi itibariyle Mernis adresinin bulunduğu İl’de en az bir yıl süre ile ikamet edenler, PTT Uzman Yardımcısı pozisyonu hariç diğer pozisyonlara başvuru yapacaktır.

Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atamaları, yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren PTT’nin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 yıl içinde yapılacaktır. PTT 5000 personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

(Ek-1): Pozisyonların Birimlere Göre Dağılımını Gösterir Liste için TIKLAYINIZ.

(Ek-2): Yükseköğrenim Kurumlarının Alım Yapılacak Bölümlerini Gösterir Liste için TIKLAYINIZ.

(Ek-3): Genel Yetenek ve Genel Kültür İle Mesleki Alan Konu Başlıklarını Gösterir Liste için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
PTT 2018/1 5000 Personel Alımı İlanı Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. Ben lise mezunuyum sınava girebilir miyim gidebilirsem nasıl başvurucam yardımcı olur musunuz?

 2. 3 sene önce

  Evet

6 Yorum

 1. 3 sene önce

  Ben 2 aydır evliyim ve 2 aydır eşimden dolayı istanbulda ikametgah etmekteyim, 2 ay öncesinde başka bir ilde ikametgah etmekteydim, şimdi benim sorum ben bu sınava girebilecek miyim ? en az bir yıl ikametgah şartı koymuşlar 1 yıldan az ikametgah edenler ne yapacaklar ?

 2. 3 sene önce

  arkadaşlar ben inşaat teknikeriyim ama tokatta teknıker alımı yok listede başvuru yapamıyormuyum yani

 3. 3 sene önce

  inşaat teknikeriyim tokat listede tekniker alımı gözükmüyor diğer illere başvuramıyormuyum

 4. 3 sene önce

  Saçma sapan birşey. Sınava üzgünüm ki giremiyorsunuz benim gibi.Bende üniversiteyi okudum bir kaç ay evvel memlekete döndüm dolayısıyla ikameti aldırdım ailemin evine bende giremiyorum sınava. Zaten girsemde benim girebileceğim kontenjan sayısı koca erzurumda 2 kişilik :) Saçma sapan bir alım.

 5. 3 sene önce

  Evet

 6. Ben lise mezunuyum sınava girebilir miyim gidebilirsem nasıl başvurucam yardımcı olur musunuz?

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!