1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. PTT 2018/1 Personel Alımı Sözlü Sınav Sonucu İş ve İşlemler
PTT 2018/1 Personel Alımı Sözlü Sınav Sonucu İş ve İşlemler

PTT 2018/1 Personel Alımı Sözlü Sınav Sonucu İş ve İşlemler

PTT A.Ş’nin personel ihtiyacının karşılanmasını teminen yapılan 2018/1 personel alımı sözlü sınav sonuçları açıklanmıştı. Gerekli belgeler ve son teslim tarihlerini My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

PTT 2018/1 personel alımları kapsamında başarı puanına göre asil olarak yerleşen adaylar, atanma şartlarını taşıyıp taşımadıklarının tespiti için aşağıda yer alan bilgi ve belgelerle birlikte 14 Ocak 2019 tarihine kadar Merkez Teşkilatına atanmaya hak kazananların PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatına atanmaya hak kazananların ise ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine başvurmaları gerekiyor.

2018/1 Personel Alımı Sözlü Sınav Sonucuna, İstenen Belgelerin Listesine, İş İsteme Beyannamesi Formuna, Mal Bildirim Formuna, Başka Kurum ve Kuruluşa Karşı Mecburi Hizmeti Bulunmadığına Dair Dilekçe Örneğine ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formuna aşağıdaki bağlantılardan ayrıca ulaşabilirsiniz.

PTT personel alımı sözlü sınav sonucu istenen belgeler; Nüfus cüzdanı fotokopisi, Öğrenim durumunu gösterir belge, Mezun bilgisine ilişkin belge, Adli sicil kaydının bulunmadığına dair belge, Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Askerlik terhis belgesi, safahat belgesi, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü isteniyor.

İş isteme beyannamesi, Mal bildirim beyannamesi, Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu, Avukat, Mimar, Mühendis pozisyonlarına başvuranlardan Yabancı Dil Sınavı Belgesi (İngilizce, Almanca veya Fransızca) isteniyor.

Yabancı dil sınavının (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 60 (Altmış) puana aldığına dair veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belge isteniyor.

PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık hariç) pozisyonlarına başvuranlardan Yabancı Dil Sınavı Belgesi, (İngilizce, Almanca veya Fransızca), Yabancı dil sınavının (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 70 (Yetmiş) puana aldığına dair veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belge isteniyor.

PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık) pozisyonu başvuranlardan Yabancı Dil Sınavı Belgesi (İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Çince (Mandarin), Rusça veya İspanyolca) isteniyor.

Yabancı dil sınavının (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016,2017 veya 2018) asgari 70 (Yetmiş) puana aldığına dair veya dil yeterliliği bakımından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belge isteniyor.

Başka kurum ve kuruluşa karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan, Son altı ay içerisinde çekilmiş 6 adet 4,5x6 ebadında vesikalık fotoğraf, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, (Bilgisayar ortamında 2 Adet doldurulup ilgili yerler ıslak imza ile imzalanacak) Avukat pozisyonuna başvuranlardan Avukatlık Ruhsatnamesi isteniyor.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ. Tüm form ve belgeler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler