1. HABERLER

  2. EKONOMİ HABERLERİ

  3. PTT Acentelikleri (Şubesi) Verilecek 26 Ekim 2017
PTT Acentelikleri (Şubesi) Verilecek 26 Ekim 2017

PTT Acentelikleri (Şubesi) Verilecek 26 Ekim 2017

Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş tarafından PTT şubelerinde yürütülen hizmetleri vermek üzere otomasyon sistemine açık PTT acenteliği verecek. Başvuruları en az lise mezunu gerçek ve tüzel kişiler yapabilecek. PTT şubesi açmak için gerekli şartlar ve tüm de

A+A-

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT A.Ş. tarafından Adana,, Yalova ve Şanlıurfa'da 3 PTT şubesi (acentelik) verecek. Başvurulara dair detaylar, kazanç miktarı ve tüm bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ayrıca ulaşabilirsiniz.

Adana Yürekli acentesi, Yalova Kaytazdere acentesi, Şanlıurfa Mutarlı acentesi olmak üzere 3 ilde daha PTT şubesi sahibi olabilirsiniz. Başvurular 31 Ekim 2017 tarihine kadar yapılabilecek. Başvurular ve tüm detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

PTT şubesi kazancı nasıl hesaplanacak?

2016 yılından itibaren,brüt bey'iye miktarı 500 TL'nin altında olan acentelere brüt bey'iye ve destek primi tutarı toplamı net 1.000 TL'ye tamamlanacak şekilde, brüt beyi'ye miktarı 501-1.300 TL arasında olan acentelere brüt bey'iye ve destek primi tutarı toplamı net 1.300 TL'ye tamamlanacak şekilde yardım yapılacak ve brüt bey'iye miktarı 1.300 TL'nin üzerinde olan acentelere yardım yapılmayacak denildi.

Bununla birlikte brüt bey'iye miktarı 1.300 TL'nin üzerinde olup destek primi ödemesi yapılmayan ancak, elde ettiği bey'iyeden vergi vb. kesintilerin yapılması sonucu 1.300 TL'nin altında net bey'iye elde eden acentelere de bey'iye ve destek primi tutarı toplamı net 1.300 TL'ye tamamlanacak şekilde yardım yapılacaktır.

Acentelik başvurusunda bulunacak gerçek kişilerde ve TCK göre kurulmuş tüzel kişilerin temsilcilerinde şunlar aranır:

T.C. vatandaşı olmak, Reşit ve mümeyyiz olmak, Bir yargı kararı ile kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, PTT merkez müdürlüğünce PTT A.Ş. Acentelikleri Usul ve Esasların 10'uncu maddesine göre uygunluğu kabul edilen bir işyerini temin etme imkanına sahip bulunmak, şartları aranacaktır.

PTT acentelik başvurusu gerçek kişiler için şu şekildedir:

T.C. Kimlik Numarası beyanı, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya PTT tarafından onaylanmış sureti, Adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı, Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı, Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına dair yazılı beyanı gerekiyor.

PTT acentelik başvurusu tüzel kişiler için şu şekildedir:

Ticaret Sicil Gazetesinin aslı veya PTT tarafından onaylı sureti, Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişilere ait imza sirküleri aslı veya PTT tarafından onaylı sureti, Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişiler için adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı eklenmek suretiyle ilanda gösterilen PTT Merkez Müdürlüğü'ne bir dilekçe ile başvurabileceklerdir. Başvuru detayları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.