1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. PTT İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Yönetmeliği Yürürlükten Kaldırıldı
PTT İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Yönetmeliği Yürürlükten Kaldırıldı

PTT İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Yönetmeliği Yürürlükten Kaldırıldı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırıldı. PTT personel yönetmeliği ile ilgili değişiklik 11 Nisan 2018 resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

11 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan değişiklik yazısında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde çalıştırılacak idari hizmet sözleşmeli personel hakkında yönetmeliğin yürürlükten kaldırılmasına karar verildiği resmi olarak yürürlüğe girdi.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde görev yapan idari hizmet sözleşmeli personelin hak, yükümlülük ve sorumlulukları ile işe alma, atama, görevlendirilmesi ile eğitim, terfi, görevde yükselme, unvan değişikliği, disiplin, izin, görevden alma, sözleşmenin yenilenip yenilenmemesi, sona erdirilmesine ilişkin hususlar ve diğer özlük haklarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik yürürlükten kaldırıldı.

11 Nisan 2018 resmi gazetedeki açıklama şu şekildedir; Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmeliğin yürürlüğe konulması; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 1 Mart 2018 tarihli ve 586 sayılı yazısı üzerine, Bakanlar Kurulunca 12 Mart 2018 tarihinde kararlaştırılmıştır. Değişiklik metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler