1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. PTT Sözlü Sınavla Personel Alımlarına Danıştay'dan İptal Kararı
PTT Sözlü Sınavla Personel Alımlarına Danıştay'dan İptal Kararı

PTT Sözlü Sınavla Personel Alımlarına Danıştay'dan İptal Kararı

PTT personel alımlarına ilişkin çok önemli Danıştay kararı geldi. PTT'nin sadece sözlü sınav puanıyla personel almasına imkan tanıyan 2015 tarihli yönetmelik düzenlemesini Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu iptal etti.

A+A-

KESK Haber-Sen'in hukuki mücadelesi sonucu PTT personel alımlarına ilişkin çok önemli Danıştay kararı geldi. KESK Haber-Sen'in açtığı dava sonucu Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, PTT'nin sadece sözlü sınav puanıyla personel almasına imkan tanıyan 2015 tarihli yönetmelik düzenlemesini iptal etti.

 

PTT A.Ş. personel alımlarında" yazılı ve/veya sözlü sınavla personel alınmasına" imkan sağlayan yönetmelik hükmünü, sadece sözlü sınavla personel alımına imkan verecek şekilde değiştiren 2015 tarihli yönetmelik değişikliği Danıştay tarafından iptal edildi.

 

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Posta ve Telgraf Şirketi Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin, 3 maddesi hakkında yürütmenin durdurulmasına karar verdi. Bu karar sonrası binlerce aday PTT2nin nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyor.

 

Danıştay tarafından yürütmesi durdurulan maddelerden biri de idari hizmet sözleşmesi imzalayan müdür yardımcısı, uzman, amir, teknik amir, teknik uzman ve istatistik kadrolarında çalışanların sınavsız olarak şube müdürü veya müdür pozisyonlarına atanmasına imkan sağlayan düzenleme olarak dikkat çekti.

 

PTT personel alımları kapsamında PTT 201671 ile 1038, PTT 2017/1 ile 500, PTT 2017/2 ile 1750 ve PTT 2017/3 ile 2500 olmak üzere 6 bin civarında sözleşmeli personel alımı yapıldı. Bunlardan PTT 2017/3 kapsamında 2 bin 500 sözleşmeli memur alımı süreci halen devam ediyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum