1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PTT ve Sendika’dan 2018 Yılı Personel Alımı Açıklaması
PTT ve Sendika’dan 2018 Yılı Personel Alımı Açıklaması

PTT ve Sendika’dan 2018 Yılı Personel Alımı Açıklaması

PTT A.Ş ile yetkili sendika Birlik Haber-Sen arasında Kurum İdari Kurulu toplantı raporu açıklandı. Raporda PTT'ye yeni personel alımları ve 2018 yılı 5000 personel alımı hakkında detaylara yer verildi.

A+A-

PTT A.Ş bünyesinde yeni personel alımının yapılması Birlik Haber-Sen tarafından talep edildi. Yetkili sendikanın talebi şu şekildedir.

Genel Merkez tarafından Türkiye genelindeki Başmüdürlüklere bağlı iş yerleri bünyesinde, İl Başkanları ve işyeri temsilcileri ile yapılan teşkilat çalışmaları ile toplantılarda, PTT A.Ş bünyesindeki işyerlerinde yaşanılan sıkıntı ve sorunların çok önemli kısmının personel eksikliği ve yetersizliğinden kaynaklandığı anlaşılmaktadır.

Bu nedenle, PTT A.Ş. bünyesinde hizmet kalitesinin artırılması, iç ve dış müşteri yakınmalarının önlenmesi ve memnuniyetinin sağlanması, personel eksikliği ve yetersizliği nedeniyle yaşanılan sorun ve problemlerin ortadan kaldırılması bakımından PTT A.Ş bünyesinde, izin rapor, emeklilik tayin durumlarında ilgili personellerin yerlerinin doldurulması hususu göz önünde bulundurularak acilen personel alımının yapılması talep edildi.

PTT A.Ş. yetkililerinin verdiği yanı şu şekildedir: 2018 yılında 5000 personel alımı için süreç başlatılmış, 12 Ağustos 2018 tarihinde yazılı sınav gerçekleştirilmiş olup, süreç devam etmektedir.

5 Bin kişilik alım içerisinde PTT A.Ş’de  taşeron olarak görev yapan bin 200 çalışanda sınava girmiş olup, başarılı olmaları halinde İdari Hizmet Sözleşmesi kapsamında işe başlatılacaktır denildi.

1-040.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler