1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PTT’de Bazı Personel Ücretlerinde Artış Yapılmasına Karar Verildi
PTT’de Bazı Personel Ücretlerinde Artış Yapılmasına Karar Verildi

PTT’de Bazı Personel Ücretlerinde Artış Yapılmasına Karar Verildi

PTT A.Ş’de 399’lu statüde çalışan personelin ücretlerinde % 5 skala düzenlemesi yapılması ve gişe ve büro görevlisi, postacı ve tekniker unvanlarında çalışan personelin maaşlarında ücret artışı yapılması kararı KİK’de PTT ve sendika arasında anlaşma ile s

A+A-

Birlik Haber-Sen, Yüksek Planlama Kurulunca, 18 Temmuz 2017 tarihli ve 2017/T-8 sayılı kararı ile 21 Temmuz 2017 tarih ve 30130 sayılı resmi gazete de yayınlanan (ek 2) Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıkları Sözleşmeli Personel Ücret Gruplarının Yeniden Tespit Edilmesine İlişkin kararı doğrultusunda; 399’lu çalışanların maaşlarına skala ayarlamasının yapılması PTT A.Ş. yönetim kurulunun yetkisine bırakılmıştır hükmü yer almaktadır.

Bu doğrultuda PTT A.Ş.'de 399 sayılı KHK'ya göre çalışan sözleşmeli personellerin ücretlerine % 5 oranında SKALA düzenlemesi yapılması talep edildi. PTT ile yetkili sendika arasında yapılan KİK toplantı raporunda talep PTT tarafından yerine getirileceği belirtildi.

Ayrıca PTT A.Ş. bünyesinde idari hizmet sözleşmeli olarak görev yapan gişe ve büro görevlisi, postacı ve tekniker ünvanlarında çalışan personelin maaşlarında ücret artışı yapılması talep edildi.

PTT A.Ş.'de İdari Hizmet Sözleşmeli olarak çalışan Postacı, Gişe Büro Görevlisi ve Teknikerler. 399 sayılı KHK kapsamında çalıştırılan Dağıtıcı, Memur ve Teknikerler ile aynı işi yapmalarına rağmen daha düşük ücretlerle çalışmaktadırlar.

Statü farklılıklarından kaynaklı olumsuzlukların giderilmesi iş barışının sağlanması için 399 sayılı KHK'ya göre ücretleri daha düşük olan ve yukarıda belirtilen unvanlarda çalışan İdari Hizmet Sözleşmeli Personelin temel ücretlerinin 399 sayılı KHK'ya göre çalışanlarla eşit düzeye getirilmesini talep edildi. % 5’lik skala düzenlemesi gibi belirtilen unvanlar için de PTT tarafından gerekli çalışma yapılacaktır denildi.

2-030.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler