1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Rahatsız Edeci Mesaj, Arama ve e-Postalar Sona Eriyor
Rahatsız Edeci Mesaj, Arama ve e-Postalar Sona Eriyor

Rahatsız Edeci Mesaj, Arama ve e-Postalar Sona Eriyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin tarafından yapılan açıklamada 1 Mayıs’tan İtibaren Vatandaşlar Rahatlayacak.

A+A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin tarafından 30 Mart’ta yapılan açıklamada 1 Mayıs tarihinin pazarlama ve tanıtım içeriği olan kısa mesaj, aramalar ve elektronik postaların istenmeden gönderilmesinin yasaklandığı tarih olacağını bildirdi.

Yapılacak değişiklikle  "Pazarlama Amaçlı Haberleşmelere İlişkin Usul ve Esaslar" belirlendi. Kanunda yapılan değişikliklerde şu konular ele alnıyor;

İşletmeciler sundukları hizmetlere ilişkin, abone ve kullanıcılarla, önceden izinleri almadan;

otomatik arama makineleri,

fakslar,

Elektronik posta,

kısa mesaj gibi elektronik haberleşme vasıtalarının kullanılması suretiyle pazarlama ve benzeri uygulamalar yapamayacaklar.

İnternet servis sağlayıcıları ve telefon şirketleri için Kablo, Uydu TV ile ilgili düzenlemeler de bulunmakta. Pazarlama ve tanıtım amaçlı haberleşmeyi reddeden abonelere bu tür hiçbir uygulama ile ulaşılamayacak ve önceden izin zorunluluğu olması şart olacak. Bu uygulama uymayanlara yılık yaptıkları satışlarının % 3’ü kadar para cezası verilebilecek.

Kamuoyu görüşleri de alındıktan sonra 1 Mayıs’ta yürürlükte olacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.