Rapor Yayınladı! Mide İlacı Koronavirüse İyi Geliyor!

İngiltere’de yayınlanan bir araştırma sonucunda mide ilacının koronavirüs hastalarını iyileştirdiği duyuruldu.

62510
Abone Ol
Daha Fazla

Mide İlacı İçerek İyileştiler

İngiltere’de yürütülen yeni tip koronavirüs covid-19 ile ilgili bir araştırmanın sonuçları şaşırttı. Araştırma sonucunda hazırlanan raporda koronavirüs hastası olan 10 kişinin mide ekşimesi şikayetleri için evlerinde mide ilacı içtikleri bildirildi. Bu mide ilacının virüsü 1 gün gibi bir sürede tedavi ettiği ve iyileşme belirtilerini ortaya çıkarttığı söylendi. İngiltere’de bir tıp dergisinde yayınlanan bu araştırma sonucu oldukça dikkat çekti.

Araştırma Raporu Tıp Dergisinde Yayınlandı

İngiltere’de yayınlanan Gut adlı tıp dergisinde yer alan bir haber gündeme yerleşti. Haberde İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçları yer aldı. Raporda mide ekşimesi için kullanılan bir ilacın yeni tip koronavirüs hastalarında olumlu etkilerinin olduğunun tesadüfen anlaşıldığı bildirildi. İlacın 10 koronavirüs hastasında kısa sürede etki gösterdiği ve iyileşme kaydedildiği duyuruldu. Bu süreçte aynı ilacın daha fazla covid-19 hastasında deneneceği de belirtildi. Araştırma ile ilgili haberde Doktor Joseph Conigliaro da görüş bildirdi. Conigliaro koronavirüs hastalarına faydalı olan, onları hastaneye yatmadan evde tedavi edecek olan şeyi bulmaya çalıştıklarını söyledi.

“24 ile 48 Saat Arasında İyileşmeler Görüldü”

Raporda koronavirüs hastalarından biri hariç diğerlerinde nefes darlığı ve öksürük gibi belirtilerin olduğu, belirtilerin ilk 10 gününde “Famotidin” adlı ilacın 24 ile 48 saat içinde iyileşme kaydedilmesini sağladığı duyuruldu. Elde edilen bu bulguların yeni tip koronavirüs covid-19 tedavisini ve hastalığın seyrini olumlu yönde etkileyeceğinin düşünüldüğü de raporda yer alan bilgiler içinde dikkat çekti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!