1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Rehber Koruyucu Ailelik Uygulaması Başlıyor!
Rehber Koruyucu Ailelik Uygulaması Başlıyor!

Rehber Koruyucu Ailelik Uygulaması Başlıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “Rehber Koruyucu Aile Sistemi” ile aday olan aileleri eğitmeyi, koruyucu aile sistemine dahil olan ailelere ise destek vermeye karar verdi.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yepyeni bir sistem: "Rehber Koruyucu Aile Sistemi” Bakanlık yeni sistemle, deneyimi olan koruyucu aileleri ve aday aileleri eğitmeyi, koruyucu aile sistemine dahil olan aileleri desteklemeyi hedefliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, korunma ve bakım ihtiyacı duyan çocuklar için başlatılan koruyucu aile sistemini aktif bir şekilde yürütme amacıyla yapılan çalışmalara bir yenisi eklendi.

Aileler Arasında Tecrübe Aktarımı

Tecrübeli koruyucu ailelerden oluşan bir ekip ile mentörlük sistemini getirmeyi hedefleyen Bakanlık, Türkiye genelinde sayıları 6 bin 200'ün üzerinde olan koruyucu aileler arasından seçtiği tecrübeli koruyucu aileler ile aday aileleri eğitmek için hazırlanıyor.

Tecrübeli koruyucu ailelerin yeni uygulamada daha etkin rol almasını sağlayacak proje ile koruyucu aile sistemine dahil olan ailelerin desteklenmesi hedefleniyor.

Rehber Koruyucu Aile Sistemi ile aday olan yeni ailelerin çocuk bakımı ve sağlıklı gelişimleri konusunda tecrübe edinmesi sağlanacak. Aileden bir diğer aileye tecrübe paylaşımı da içeren rehberlik sürecinin yeni aileler için süreci yönetmeyi kolaylaştırması hedefleniyor. Koruyucu aile hizmetinin başlangıcında ise rehber koruyucu aileler etkin rol üstlenecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.