1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Resmi Gazete’de Yayımlanan Yeni Atamalar
Resmi Gazete’de Yayımlanan Yeni Atamalar

Resmi Gazete’de Yayımlanan Yeni Atamalar

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onaylı yeni atamaların bildirisi yapıldı.

A+A-

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni atamalar ile beraber Boru Hatları ile Petrol Taşıma, Türkiye Petrolleri, Elektrik Üretim ve Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulları bağlamında önemli atamalar ve değişiklikler yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı atama kararları ile beraber, pek çok farklı kurumda yeni atamalar bildirildi.

Kamu Kurumlarına Atamalar Yapıldı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Yönetim Kurulu üyeliğine, Mehmet Ali Kaya getirildi. Türkiye Petrolleri AO Yönetim Kurulu üyeliğine ise Abdullah Bayazıt atandı.

Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Gökhan Karasu’nun görevden alınmasının ardından yeni Yönetim Kurulu üyesi İlyas Tufan oldu.

Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu üyeliğine Soner Korkmaz getirilirken, Türkiye Taşkömürü Kurumu Yönetim Kurulu’nun yeni üyesi Muhammet Hüseyin Bilgiçoğlu oldu. Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ Yönetim Kurulu üyesi olarak ise, Hakkı Karataş belirlendi.

SGK’da Önemli Atama Kararları

Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Cangül, Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile görevden alındı. Cangül’ün yerine, Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Sıvacı atandı.

Devlet Malzeme Ofisi Yönetim Kurulu üyesi Uğur Sancarbaba olurken Çay İşletmeleri Yönetim Kurulu üyeliğine de Halil İbrahim Azal geldi. Türk Patent ve Marka Kurumu yönetim kurulu üyeliğine de Faruk Çakmak getirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.