Resmi Gazete’de yayımlandı kamuda tüm izinler iptal

18 Temmuz 2016 Tarihli ve 29774 Sayılı Resmi Gazete Mükerrer sayısında Kamu personelinin izinlerini iptal eden başbakanlık genelgesi yayımlandı.Türkiye genelinde tüm kamu personelinin izinleri iptal edildi. İzinde olan memurlar ne yapacak?

23208
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye genelinde tüm kamu personelinin izinleri iptal edildi. İzinde olan memurlar ne yapacak? 18 Temmuz 2016 Tarihli ve 29774 Sayılı Resmi Gazete  Mükerrer sayısında Kamu personelinin izinlerini iptal eden başbakanlık genelgesi yayımlandı. Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla kamu çalışanlarının izinleri kaldırıldı. Kamuda çalışan tüm personelin izinleri ikinci bir emre kadar kaldırıldığı açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım’ın izinlerin kaldırılması ile ilgili genelgesi Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan genelgeye göre, söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar en kısa sürede görevleri başına dönecekler. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu da, tüm ülke genelindeki sağlık çalışanlarının idari izinlerini iptal edildiğini duyurmuştu. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, darbe girişimi sonrasında iki gündür aralıksız mesai yapan sağlık personelinin idari izinlerini iptal edildiğini açıkladı. Kurumdan yapılan açıklamada, ‘Sağlık personelinin zorunlu izinleri dışındaki tüm idari izinleri Türkiye’nin içinde bulunduğu zor durum nedeniyle iptal ettik. Kurum iptal etmese dahi tüm çalışanlarımız bu şartlarda görevinin başında durur’ ifadelerine yer verildi.

Sağlık Bakanlığı, başarısız darbe girişiminin ardından haklarında gözaltı kararı çıkartılan veya görevlerinden uzaklaştırılması istenilen personellerin usulsüz olarak rapor almasını önlemek için tüm illerdeki Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne genelge göndererek hastanelerden verilecek raporlara dikkat edilmesini istedi. Rapor almak için gelen kişilerin çok iyi muayene edilmesini isteyen Sağlık Bakanlığı, gönderdiği genelgesinde, problemi olmayan kişilere kesinlikle rapor verilmemesini sağlık sorunu alanların ise yatırılarak tedavi edilmesini bildirdi. 18 Temmuz 2016 Tarihli ve 29774 Sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ. 18 Temmuz 2016 tarihli ve 29774 sayılı Mükerrer Resmi Gazete İçin TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!