1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Resmi ve Özel Okullar ile Zümreleri Yönergesi Yayımlandı
Resmi ve Özel Okullar ile Zümreleri Yönergesi Yayımlandı

Resmi ve Özel Okullar ile Zümreleri Yönergesi Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yer alan zümre çalışmaları, yönetimi, işleyişi ve işlemlerini düzenleyen yönerge yayımlandı. Zümrelere dair yönergenin tam metni haberimizde.

A+A-

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmî ve özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim kurulları ve zümrelerin oluşturulmasına yönelik tüm iş ve işlemlerin yer aldığı yönerge Eylül ayı tebliğler dergisinde yayımladı.

Eğitim kurulları ve zümreleri yönergesi her derece ve türdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarını kapsamakla beraber okullardaki eğitim kurulları ve zümrelerin oluşturulmasına dair esas ve usulleri kapsamaktadır.

Eğitim kurulları:

İl millî eğitim müdürleri kurulu, İlçe millî eğitim müdürleri kurulu, Eğitim kurumu müdürleri kurulu,  Kademe ve türlerine göre ilçe eğitim kurumu müdürleri kurulu, Öğretmenler kurulu, Sınıf/şube öğretmenler kurulu, Sanat ve spor kurulu. Eğitim Kurulları toplantı takvimine aşağıdaki bağlantıda yer alan yönergeden ayrıca ulaşabilirsiniz.

Yayımlanan yönergede; Öğretmenler kuruluna, Sınıf veya şube öğretmenler kuruluna dair tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Kurumların görevleri ve işleyişlerine ve toplantı tarihlerine dair tüm detaylar ilgili takvimde yer aldı.

Zümreler, İl genelinde eğitimi planlamak ve koordine etmek, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, eğitimle ilgili görüş ve öneriler geliştirmek, aynı alanlar arasında iletişim, uyum ve iş birliği sağlamak amacıyla oluşturulur.

Zümreler genel başlıklarıyla şu şekildedir: Okul öncesi eğitim kurumları zümreleri, ilkokullar zümresi, ortaokullar zümresi, yaygın eğitim kurumları zümresi olarak ana başlıklara ayrılmıştır. Eğitim kurulları ile tüm zümrelere dair yeni toplantı tarihlerine aşağıdaki yönergeden ulaşabilirsiniz. Yönergenin yer aldığı Tebliğler dergisi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum