1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Roketsan Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı Eylül 2018
Roketsan Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı Eylül 2018

Roketsan Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı Eylül 2018

ROKETSAN A.Ş. 2018 yılı lise, önlisans ve lisans mezunu kamu personeli alımları devam ediyor. Roketsan 2018 Eylül ayı kariyer ilanları için tıklayınız.

A+A-

Roketsan A.Ş’ye lise ve MYO mezunu personel alımı için başvurular, engelli personel alımı için başvurular, genel başvuru ve çeşitli branşlarda mühendislik alanlarında başvurular yer almaktadır. Eylül ayı Roketsan personel alımı detaylarına aşağıdaki PDF dosyasından ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Roketsan genel başvuru kriterleri: ROKETSAN A.Ş.'de AR-GE birimi alanında başvuruda bulunmak isteyen adaylar alanı ve bölümünü belirten bir ön yazı ile bu ilana başvuru yapabilirler.

Engelli Personel alımı için genel başvuru kriteri: Roketsan’da hizmet alanında engelli kadrosu için başvurular bulunmaktadır. Engelli kadrosunda değerlendirilmek üzere ROKETSAN A.Ş.'ye başvuruda bulunmak isteyenlerin engel durumu ve derecesini belirttikten sonra engelli kadrosuna başvuru yapabilir.

Lise ve MYO mezunu teknisyen alımları: Meslek liselerinin; Elektrik Elektronik Kimya Teknolojisi Makine Makina ve Resim Konstrüksiyon Torna tesviye Metal İşleri bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Meslek Yüksek Okullarının; Elektrik Elektronik, Kimya, Makine, Makine  Ressamlığı, Mekatronik Metalurji bölümlerinden mezunu olmak gerekiyor.

Askerlik görevini tamamlamış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak, Mesleki deneyime sahip olmak şartları yer almaktadır.

Lisans bölümleri için başvuru branşları; Havacılık Uzay veya Uçak Mühendisi, Fizik veya Fizik Mühendisi, Kimya veya Kimya Mühendisi, Sistem Mühendisliği, Aday Mühendis, Mekatronik Mühendisi, Metalurji ve Malzeme Mühendisi, Satınalma Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi, Proje Yönetimi Mühendisi, Makine Mühendisi ve Endüstri Mühendisi alımları yapılmaktadır.

Roketsan personel alımı genel şartları; T.C. Vatandaşı olmak, Pozisyonun gerektirdiği yabancı dil seviyesini kabul görmüş bir sistemle belgelendirmek. (YDS,KPDS, TOEFL, IELTS, ITEP, ÜDS vb.) Pozisyonun gerektirdiği sertifikalara sahip olmak ve belgelendirmek, Pozisyonun gerektirdiği programlama dillerine beklenen düzeyde sahip olmak gerekiyor.

Tecrübeli adayların bir üst kadroda görev alabilmesi için gerekli kriterler; Mühendislik kadroları için pozisyonla eş değer ve/veya destekleyici en az 4 yıllık tecrübe sahibi olmak, Uzmanlık kadroları için pozisyonla eş değer ve/veya destekleyici en az 3 yıllık tecrübe sahibi olmak, Teknisyen kadroları için pozisyonla eş değer ve/veya destekleyici en az 10 yıllık tecrübe sahibi olmak gerekiyor.

Özgeçmiş üzerinde gerekli kriterleri sağlayan adaylar mülakat süreçlerine davet edilmektedir. Mülakat süreci İnsan Kaynakları ve ilgili bölüm sorumlularının katılımıyla üç aşamadan oluşmaktadır.

Mülakat sürecinin ilk aşamasında adaylar temel yetkinlikleri ve pozisyonun diğer gereklerine uygunlukları açısından özgeçmişleri ile desteklenerek değerlendirilmektedir.

Birinci aşamada uygunlukları belirlenen adaylar teknik değerlendirmeye alınmaktadır. Bu değerlendirmede kullanılan araçlardan birisi sunum uygulamasıdır. Bunun için adaylara ilgili pozisyonla ilgili bir konu verilmekte ve bu konuyu İngilizce olarak, oluşturulan bir jüri önünde sunması beklenmektedir.

Her iki süreci de başarıyla tamamlayan tecrübeli adaylar için eski çalıştığı yerlerdeki yöneticilerinden, yeni mezun adaylar için üniversitedeki hocalarından referans araştırması yapılmaktadır.

Pozisyona uygun aday bulunana kadar görüşmeler devam ettirilmekte ve aday belirlendikten sonra Roketsan içi onay süreci tamamlanmaktadır. Roketsan personel alımı ilanları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler