Rotasyona Tabi MEB Şube Müdürleri Adalet İstiyor

Milli Eğitim Bakanlığında Rotasyona Tabi Şube Müdürlerinin rotasyonun ertelenmesinden dolayı mağduriyetleri artıyor. 4. ve 5. Hizmet bölgelerinde çalışan şube müdürlerinin taleplerini MEB göz ardı etmemelidir.

54166
Abone Ol
Daha Fazla

Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliği Esasları Hakkındaki Yönetmelik gereği 31 Mayıs itibari ile Bölge Hizmetini tamamlamış olan Kadrolu şube müdürleri Bölge Hizmetine bağlı yer değişmeye tâbi iken Milli Eğitim Bakanlığı 2018 ve 2019 yıllarında iki defa üst üste herhangi bir hukuki gerekçe göstermeden rotasyonu erteledi.

ROTASYONUN ERTELENMESİ İLE DEJAVANTAJLI BÖLGEDE MAĞDURİYET DEVAM EDİYOR

Bu erteleme neticesinde dezavantajlı olan 4. ve 5. Hizmet bölgesinde çalışıp hizmetini tamamlayan şube müdürleri üst bölge olan 2. ve 3. Hizmet bölgelerine tayin istemeleri engellenmektedir. Bu engelleme neticesinde mevcut yönetmeliğin uygulanmaması hem huzursuzluğa ve belirsizliğe hem de hukuksuzluğa neden olmakta, bu bölgedeki çalışan yüzlerce şube müdürü ve alilerinin mağduriyet yaşamasına yol açmıştır.

YÖNETMELİK UYGULANSA MAĞDURİYET YAŞANMAYACAK

Halbuki geçerli olan yönetmelik uygulanmış olsa hiçbir mağduriyet yaşanmayacak bütün bu olumsuzluklar ortadan kalkacaktır. Dolayısı ile mevcut olan yönetmeliğin 2 yıldır herhangi bir hukuki dayanağı olmadan uygulanmaması mağdur olan yüzlerce şube müdüründe olumsuz algılara, çalışma huzuruna ve hukuka olan güvene zarar vermektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilerinden geçerli olan yönetmeliğin uygulanması çalışma huzuru ve idareye güven açısından büyük önem arz etmektedir. Bu yanlışın düzeltilmesi tüm çalışanların beklentilerinin adil ve haklı olarak karşılanması talep edilmektedir.

OYUN OYNARKEN KURAL DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLMEYECEKTİ!

Oysaki göreve geldiği günden beri Milli Eğitim Bakanlığında yöntem, söylem ve tarzı ile taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplayan, kendi dönemi boyunca “Oyun oynarken kural değişikliğine gitmeyeceğim” ifadesi ile yönettiği Bakanlığın bütün paydaşlarına güven ve huzur ortamı sunacağını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK’un bu konuda ne düşündüğü eğitim yöneticileri tarafından merak edilmektedir.

Kaldı ki kuralları en baştan koyulmuş bir yönetmelik yine aynı kurum tarafından adaletsizce deliniyorsa ve bunda mantıklı ve hukuki bir gerekçe ortaya konulmuyorsa tüm kamuoyunun olumlu algısı gene yerini karamsar bir havaya sürükleyecek gibi gözüküyor. Bakanlığın bel kemiği Şube Müdürleri en çok da bu adaletsiz bakış açısından rahatsız durumda gereğinin yapılmasını istiyor. Rotasyona Tabi Şube Müdürleri, Sayın Ziya SELÇUK’un yönetmelik ve hukukun gereği olarak bu konuda biran önce yapılan yanlıştan dönülüp adım atmasını beklemekteler.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

19 Yorum

 1. 2 sene önce

  Kesinlikle adalet herkese lazım sayın bakanımız bu konuya bir an önce el atmalı.

 2. 2 sene önce

  Yanlış hesap Bagdat’tan dönmeli.Sn. Bakanımızdan rotasyon mağduru şube müdürlerine yapılan bu haksızlığı gidermesini bekliyoruz

 3. 2 sene önce

  Rotasyonun 2 sene ertelenmesi hukuksuz ve birleri için hakikaten adaletten yoksun bir karar olmuş bu sene bakanlık bu yanlıştan dönmeli değilse hukuki süreç bakanlığı zora sokar…

 4. Yaşadığımız mağduriyet ve şu andaki ruh halimize çok güzel tercüman olunmuş. Sizleri haklının, mağdurun yanında olduğunuz ve bunu dile getirdiğiniz için en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

 5. 2 sene önce

  yok eğer bakanlığın kendi yönetmeliğine uymaması, memleket yararına ise açıklansın da biz de yüreğimize su serpelim..

 6. 2 sene önce

  İstiyoruz

 7. 2 sene önce

  İstiyoruz hakkımız olanı

 8. 2 sene önce

  Adelet istiyoruz

 9. 2 sene önce

  Bu konuya Sayın bakanımızın duyarsız kalmayacağını düşünüyorum. ROTASYONUNUN uygulanmasını siddetle Bekliyoruz.

 10. 2 sene önce

  Bu konuya Sayın Bakanımızın duyarsız kalmayacağını düşünüyorum. ROTASYONU şiddetle bekliyoruz

 11. Şube müdürleri sadece mevzuatın uygulanmasını talep ediyor. Taşrada görev yapan arkadaşların ailesi ve gelecek planları yok mu? Adalet istiyoruz

 12. 2 sene önce

  Haksızlık biran önce giderilmeli.. #Rotasyon İstiyoruz

 13. 2 sene önce

  Taşra yöneticiliği Şube müdürlüğü rotasyon kılvuzunun bir an önce yayınlanarak mağduriyetimiz giderilmelidir. Sayın yönetici sesimiz oldunuz. Çok teşekkürler

 14. 2 sene önce

  Adalet herkes için gereklidir. Eğer rotasyon uygulanmaz ise insanlar nasıl yerdegistirecek. Şube Müdürü olabilmek çakılı kadro değil ki. Bir an önce bu yanlıştan dönülmesi ve rotasyon uygulanmali

 15. 2 sene önce

  Dezavantajlı bölgelerde çalışan şube müdürleri olarak bizler yönetmelik gereği hakkımızı istiyoruz. Bu konuda bir maduriyet vardır. Bu mubarek Ramazan ayında bir çok kisinin hakkına girilmiştir. Tez zamanda bu yanlıstan donulmeli ve rotasyon uygulanmalıdır.

 16. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü olmalı. Rotasyon yayınlanmalı. Bakanımıza güveniyoruz.

 17. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü olmalı.lütfen empati yapın. Haksızlık yapmayın. Rotasyon niye var ozaman. Bir an önce bu kararınızı gözden geçirin. Yıllardır 5 ve 4.bölgedeyiz. İki yıl üst üste ertelemekte neyin nesi. İstediğimiz sadece hukuk işlesin

 18. 2 sene önce

  Mağduriyete Bakanımız izin vermez. Bu rotasyon işini çözer. İnanıyorum

 19. 2 sene önce

  Taşradaki şube müdürleri çok mağdur oldu. Bölge hizmeti ne bağlı olarak yer değişikliği uygulanmalıdır

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!