Sağlık Bakanı Akdağ, açığa alınan personeller hakkında konuştu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, katıldığı bir televizyon programında FETÖ/PDY kapsamında açığa alınanlar ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

23335
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bugün NTV’ye konuk oldu. Canlı yayında Akdağ, askeri hastaneler, açığa alınan personel ve askeri sağlık personelinin durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı çatısı altında toplanması konusuna değinen Akdağ, “Askeri doktor, askeri sağlık personeli kavramı ortadan kalkmış olacak. TSK’nın bu ihtiyacını hastaneler çerçevesinde Sağlık Bakanlığı olarak biz göreceğiz.” dedi.

Kapatılan özle hastanedeki sağlık personelinin durumu hakkında da açıklama yapan Akdağ, doktorlardan FETÖ/PDY ilişki olmayanların görevine devam edebileceğini ifade etti. Akdağ, Bu örgütle bağlantısı olan ve yarın yine aynı zararı verecek kişilerin kamudan uzaklaştırılması çalışmasını sürdürdüklerini, Açığa alınanların hepsinin bağlantıları var diyemeyiz. Sadece iyi bir şekilde süreci değerlendireceklerinin altını çizdi. Akdağ, 5 bin 581 kişiyi görevden aldıklarını ve FETÖ’cü sendika ve banka ile ilişkili olanlar üzerinde durduklarını belirtti. Akdağ, devlet memurluğundan çıkartma yetkilerinin olduğunu ancak titizlikle bir araştırma yapıp bu yapı ile bağı olanları işten atacaklarını, istemeden ve dolaylı bağı olan kişileri göreve iade edecekleri bu konuda sürecin devam edeceğini açıkladı.

Akdağ, ayrıca Açığa alınan herkesin, bu örgütle ilişkisi olduğu anlamına gelmiyor. Bir tedbir, uygulamasıdır. Sendikalara üye olanlar var, parasal ilişkileri ile örgüte yardımcı olan kişiler var. Bu ayın içinde bu süreci tamamlamaya çalışacağız değerlendirmesinde bulundu.

Memurların tatil izni Başbakanlıktan gelen talimat doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi. İzinleri kapatanda açacak olanda Başbakanlıktır.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    cumhurbaskanımızın bugunden sonra bu orgutle alakası olanlar bedelıne katlanır cıkısı dıkkate alınmalı devletın basındakılerın bıle kendını kurtaramdığı bu orgutten alttabakadakı masumların kendını kurtaramaması goz ardı edılmemelı

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!