1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanı Demircan: 2018'de Daha Çok Sağlık Personeli Alımı Yapılacak
Sağlık Bakanı Demircan: 2018'de Daha Çok Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanı Demircan: 2018'de Daha Çok Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan son dakika 2018 için sağlık personeli alımı açıklaması ile uzayan güvenlik soruşturmaları ile ilgili açıklama yaptı. 2018'de sağlık personeli alımı artıyor. İşte detaylar.

A+A-

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı sağlık personeli alımı açıklamasında 2018 bütçesi kapsamında alımların 2017'dekinden daha fazla olacağını açıkladı. Net sayının şu an itibarıyla belli olmadığını belirten Bakan, 2018 yılı için sağlık personeli alımının artacağını belirtti. Sağlık personeli alımlarının açıklanan bütçe rakamları dahilinde olacağını ve bunun da 2017'den fazla olduğunu söyledi.

 

2018 yılı bütçesinde Sağlık Bakanlığına ne kadar sağlık personeli alımı yapılacağı konusunda sorulara cevap veren Bakan Demircan, 2017'de yapılan alımlardan bir miktar daha fazla alım olacağını ve 2018 bütçesinin çok yönlü değerlendirilerek alımların bir an önce başlatılacağını belirtti.

 

Bilindiği üzere 2017 yılında birçok memur atamasında düşüş yaşanmış ve tasarruf tedbirleri alınmıştı. Fakat 2018 yılı için de sağlık alanında tasarruf olmasının mümkün olmadığını bu kapsamda da alımların ve bütçe kaynaklarının en iyi şekilde Sağlık Bakanlığı için kullanılacağı Bakan Demircan tarafından belirtildi.

 

Bknz: Sağlık Bakanlığı 77. Dönem DHY Kurası İle 7 Bin 932 Doktor Personel Alımı

Bknz: Sağlık Bakanlığı 77. Dönem DHY Başvuru Sonuçları ve Münhal Kadrolar Açıklandı

 

Güvenlik soruşturmaları ne zaman tamamlanacak?

 

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, OHAL'den dolayı güvenlik soruşturmalarını uzadığını belirtti ve bir kısım adayın güvenlik soruşturma sonuçlarının henüz Bakanlığa ulaşmadığını açıkladı. 9 bin 267 personelin atamasının tamamlandığını ve diğer adayların da ataması yapılabilmesi için güvenlik soruşturması sonuçlarının beklendiği belirtildi.

 

Güvenlik soruşturması olumsuz olan adaylar var!

 

Güvenlik soruşturmasız atamaların gerçekleştirilmediğini ve bu işlemlerin tamamlanmasının ardından hızlı bir şekilde atamaların gerçekleştirileceği belirtildi. Güvenlik soruşturması tamamlanmayanlar arasında TEKRAR DEĞERLENDİRİLMESİ için geri gönderilenler olduğunu belirten Bakan engel teşkil edenlerin de olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığında bazı adaylar güvenlik soruşturmasından geçemedi!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum