Sağlık Bakanı Koronavirüs Hastasının Fotoğrafını Paylaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir koronavirüs hastasının fotoğrafını paylaştı.

62814
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Sadece Koronavirüs Hastaları Kabul Ediliyor”

İstanbul’daki Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’ni ziyaret den Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir fotoğraf paylaştı. Fahrettin Koca sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafın altına güncel olduğu notunu düştü. Ziyaret ettiği Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde şu an itibariyle sadece yeni tip koronavirüs covid-19 hastalarının bulunduğunu, bu fotoğrafın da bu hastanede çekilmiş olduğunu belirtti.  

1.459 Yeni Vaka Tespit Edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir diğer paylaşımı da Türkiye’nin koronavirüste elde edilen son tablosuyla ilgili oldu. Türkiye’de son 24 saatlik dilimde 1.459 yeni koronavirüs hastasına pozitif tanı koyuldu. Yaşamını yitirenlerin sayısı ise 14 olarak kayıtlara geçti. Toplam pozitif vaka sayısı 176.677 kişiye ulaştı. Türkiye’de şu ana kadar koronavirüsten yaşamını yitiren toplam kişi sayısı ise 4.792 oldu. Son 24 saatte 985 hastanın koronavirüs testi negatif çıktı ve iyileşen hastalar arasına girdiler. Böylece toplam iyileşen hasta sayısı da 150.087 olarak kaydedildi.

“Vaka Sayısındaki Artış Bir Uyarı”

Türkiye’nin son 24 saatlik koronavirüs verilerinin Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmasından sonra Sağlık Bakanlı Fahrettin Koca da bu tabloyu kendi sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca vaka sayısındaki artışa dikkat çekti. Koca, vaka sayılarının artmasının önlemlere uymayanlara bir uyarı olduğunu söyledi. Aslında bu artışın giderek hepimiz için bir uyarı haline geldiğini de ifade etti. 1 Haziran 2020 tarihinde geçilen yeni normal süreçten bu yana Türkiye’nin bazı şehirlerindeki vaka sayılarının artması dikkat çekiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!